Nedelja, 18. 12. 2016, 20.20

Regionalna liga Seha

Celjani po zmagi na Hrvaškem ujeli mesto, ki pelje na zaključni turnir

Celje Nexe | Foto Liga Seha Gazprom

Slovenski prvaki Celje Pivovarna Laško so v desetih dneh še drugič na kolena položili tekmece iz hrvaških Našic (35:26), s skupno deveto zmago v regionalnem tekmovanju pa so se prebili na četrto mesto, ki prinaša nastop na zaključnem turnirju. Luka Žvižej je dosegel osem, Blaž Janc pa sedem zadetkov.

V prvem polčasu se je odvijal izenačen boj, hrvaška zasedba - v njej igrajo trije slovenski rokometaši David Špiler, Gregor Lorger in Saša Barišić-Jaman - je bila povsem konkurenčna favorizirani slovenski ekipi. Drugi polčas je minil v absolutni prevladi izbrancev trenerja celjskega moštva Branka Tamšeta, ki so med 34. in 37. minuto naredili delni izid 4:0 in povedli z 20:17, v 40. minuti pa po golu Žige Mlakarja prvič na tekmi za štiri gole (22:18).

V zadnjih dvajsetih minutah dvoboja so Celjani igrali zbrano in modro, gostitelje so vseskozi držali na varni razdalji, tudi po zaslugi vratarja Urbana Lesjaka, ki je zbral 14 obramb. V 52. minuti so po golu Tilna Kodrina povišali na +6 (30:24) in jasno je bilo, da bosta točki romali v Celje. Najvišjo prednost so si priigrali tik pred koncem tekme (35:25).

V celjski ekipi sta bila na današnji tekmi strelsko najbolj učinkovita Luka Žvižej z osmimi in Blaž Janc s sedmimi goli.