Celje Pivovarna Laško liga prvakov rokomet Branko Tamše

Nedelja, 27. 11. 2016, 13.58

Liga prvakov, 8. krog

Kakšna drama v Zlatorogu, na koncu remi in delitev točk

Celje Meškov | Foto Vid Ponikvar

V 8. krogu rokometne lige prvakov so slovenski prvaki iz Celja remizirali z beloruskim Meškovom, s katerim so se z delitvijo točk razšli že v prejšnjem krogu na gostovanju v Belorusiji.

Ekipi sta bili že v prvem polčasu zelo izenačeni, prava drama pa se je odvijala v zadnjih minutah tekme. Celjani so namreč izničili prednost štirih golov, ki so si jo v zaključku nabrali Belorusi, Blaž Janc je v zadnji minuti celo ukradel žogo nasprotnikom in dosegel zmagoviti zadetek. Vsaj tako se je zdelo, a so gostje hitro izvedli protinapad in zadeli kakšnih sedem sekund pred koncem tekme ter postavili končni izid 36:36.

Celje ostaja trdno na šestem mestu, ki še vodi v osmino finala, pred Kristianstadom pa imajo zdaj pomembni dve točki naskoka.

Celjska zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala pri madžarskem Picku iz Szegeda, tekma pa bo v soboto, 3. decembra.

Liga prvakov, 8. krog:

Skupina A:
Sreda, 23. november:
Flensburg-Handewitt : Kiel 25:26 (13:17)

Sobota, 26. november:
Kadetten Schaffhausen : Wisla Plock 27:25 (12:14)
Nik Tominec je dosegel 3 gole za Schaffhausen

Nedelja, 27. november:
Paris Saint-Germain : Veszprem 28:24 (14:12)
Gorazd Škof je branil za PSG

Barcelona : Bjerringbro-Silkeborg 34:19 (18:10)
Sebastian Skube je dosegel gol za Bjerringbro-Silkeborg

Skupina B:
Vardar Skopje : Rhein-Neckar Löwen 26:29 (15:15)

Pick Szeged : Kristianstad 33:28 (20:17)
Matej Gaber je dosegel 6, Staš Skube 3, Mario Šoštarič pa 2 gola za Pick Szeged.

Vive Tauron Kielce : Zagreb 29:25 (11:12)
Dean Bombač se ni vpisal med strelce, Uroš Zorman pa je dosegel gol za Kielce; Matevž Skok je branil za Zagreb, David Miklavčič je dosegel 2 gola, Darko Cingesar se ni vpisal med strelce za Zagreb

Celje Pivovarna Laško : Meškov Brest 36:36 (18:17)