RK Gorenje Velenje Rokometna liga prvakov Matjaž Brumen

Nedelja, 24. 9. 2017, 21.15

Rokometna liga prvakov, 2. krog

Celjani izgubili drugič zapored, Velenjčani še drugič zmagali

RK Celje | Foto Žiga Zupan/Sportida

Rokometaši Celja so v ligi prvakov izgubili v gosteh pri Aalborgu na Danskem (30:32). Gorenje je v spodnjem domu elitnega evropskega klubskega rokometnega tekmovanja v soboto na gostovanju s 24:23 premagalo Dinamo iz Bukarešte in prišlo do druge zaporedne zmage.

Celjski rokometaši so na gostovanju pri Aalborgu doživeli drugi poraz. Danski prvak je slavil z 32:30, čeprav so bili Celjani do zadnjih minut v igri za vsaj točko. Danci so pivovarje ukanili z njihovim orožjem - z izjemno hitro igro. Daleč najboljši strelec tekme je bil Žiga Mlakar s 14 goli, kar je novi rekord celjskih rokometašev v 25-letni zgodovini lige prvakov. Spet odlični Urban Lesjak je imel 11 obramb.

V prihodnjem krogu bo v soboto, 30. septembra, gostila poljsko ekipo Vive Kielce, kjer igrajo trije slovenski rokometaši: Uroš Zorman, Dean Bombač in Blaž Janc. Kielce so tokrat za kar 11 golov premagale nemški Kiel.

"Težka, zanimiva tekma, polna tempa z ene in druge strani. Želel sem, da neketre stvari še bolj izkoristili, kot jih je Aalborg, odifrali hitreje. Dobro smo odprli tekmo in kakovostno odigrali tudi na začetku drugega polčasa. Vem, da lahko nekatere stvari delamo bolje. Težko je igrati v gosteh, tega se zavedamo. Moramo iti naprej," je po tekmi dejal trener Celja Branko Tamše.

Velika zmaga v Romuniji

Velenjčani so v spodnjem domu tekmovanja na drugi tekmi prišli še na druge zmage in prve na gostovanjih. Ob odlični končnici so s 27:26 premagali bukareštanski Dinamo. Matjaž Brumen je dal osem golov, Niko Medved pa pet.

"Ta zmaga je plod dela in truda celotne ekipe. Med polčasoma smo se v slačilnici dogovorili, da bo potrebno igrati hitreje, z boljšo tranzicijsko igro. To nam je dobro uspelo, z osmimi obrambami v drugem polčasu pa nam je pomagal tudi Klemen Ferlin. Mislim, da je končni rezultat pravilen pokazatelj razmerja moči," je po tekmi dejal Rok Ovniček.

Matjaž Brumen je prevzel nase strelsko breme. | Foto: Žiga Zupan/Sportida Matjaž Brumen je prevzel nase strelsko breme. Foto: Žiga Zupan/Sportida