11. 2. 2017,
17.00

3 leta

Thermometer Blue 0,23

Sergeja Stefanišin Miša Marinček Ribežl Uroš Bregar rokomet liga prvakinj Krim Mercator Krim Mercator

Sobota, 11. 2. 2017, 17.00

3 leta

Liga prvakinj, glavni del, 3. krog

Krimovke na Danskem brez možnosti

Polona Barič Krim Mercator | Foto Urban Urbanc/Sportida

Po porazih proti obema finalistoma lanske lige prvakinj, Györu in Bukarešti, so rokometašice Krima visoko izgubile tudi pri danskem Midtjyllandu (19:28).

Dvakratne evropske prvakinje in petkratne finalistke lige prvakinj so dodobra oslabljene v osrednji Danski doživele nov pričakovan poraz. Po Györu in CSM Bukarešti jih je v glavnem delu odpravil še Midtjylland. Čeprav je bila na koncu razlika kar devet zadetkov, so bile krimovke dobršen del tekme kar enakovreden tekmec ekipi, ki slovi po protinapadih.

Predvsem v prvem polčasu, ko so bile še pri močeh, so igralke Krima grozile Dankam, v zadnjih desetih minutah pa so zagospodarile zadnje in tekmo zanesljivo pripeljale do zanje srečnega konca. Najboljša strelka pri Krimu je bila Mirjeta Bajramoska s sedmimi zadetki, Nina Zulić jih je dodala pet. Pri gostiteljicah je bila s sedmimi goli najučinkovitejša Stine Jörgensen, sicer pred tem krogom tretja najboljša strelka tekmovanja.

"S prikazano igro v obrambi sem v večjem delu tekme lahko zadovoljen, medtem ko smo v napadu delali napake, kar je bila tudi posledica pomanjkanja igralk. Midtjylland je to izkoristil. S prvimi 50 minutami sem zadovoljen, dekletom lahko zanje samo čestitam. Nato pa sem dal priložnost za igro še igralkam, ki imajo z nastopi v ligi prvakinj nekoliko manj izkušenj," je po tekmi dejal Uroš Bregar, trener Krima Mercatorja.

Krimovke naslednja tekma v tem tekmovanju čaka čez 14 dni, ko bodo v Ljubljani gostile Györ.