18.25

3 leta

Thermometer Blue 0,23

1

Krim Mercator Krim Mercator Miša Marinček Ribežl rokomet liga prvakinj kvalifikacije

Nedelja, 11. 9. 2016, 18.25

3 leta

Kvalifikacije za ligo prvakinj

Krimovke razbile Italijanke in se uvrstile v ligo prvakinj #video

1

Krim Mercator | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Rokometašice Krima so se po zmagi na kvalifikacijskem turnirju na Kodeljevem uvrstile v skupinski del lige prvakinj. V finalu so s 37:16 razbile italijansko ekipo Indeco Conversano in slavje se je lahko začelo.

Po slavju nad Italijankami s 37:16 so se krimovke uvrstile v težko skupino D, kjer jim bodo družbo delale skandinavske ekipe Larvik (Nor), Savehöf (Šve) in Esbjerg (Dan). To je Krimova 22. zaporedna uvrstitev med evropsko elito. V kvalifikacije je moral, ker je bilo od njega v lanskem prvenstvu boljše Zagorje, ki pa se je iz finančnih razlogov ligi prvakinj odpovedalo.

Za Krim je Laura Kamdop dala sedem golov ob stoodstotnem izkoristku. Liza Omoregie in Aneta Benko sta jih dali po pet. Miša Marinček je zbrala 14 obramb, in to v enem polčasu. Vsi dvomi o zmagovalcu so bili razblinjeni že po nekaj minutah. Že v prvem polčasu je namreč Krim vodil za 13 zadetkov.

Tretje mesto na turnirju, ki tako kot drugo vodi v pokal pokalnih zmagovalk, so osvojile igralke poljskega Lublina, ki so v malem finalu premagale Iuvento Michalovce.

Kvalifikacije za ligo prvakinj:

Sobota, 10. septembra:
Krim Mercator :
Iuventa Michalovce 28:22 (14:10)
Barič in Bajramoska po 6, Benko 5; Levchenko 5, Wollingerova 4
Poročilo s tekme

Selgros Lublin : Indeco Conversano 27:28 (12:14)

Nedelja, 11. septembra:
Tekma za 3. mesto:
Iuventa Michalovce : Selgros Lublin 21:33 (12:16)

Finale:
Krim Mercator : Indeco Conversano 37:16 (20:7)
Kamdop 7, Benko in Omoregie po 5; Duran 7, Rotondo 4

Ekipa Krima v sezoni 2016/17:

Vratarke: Miša Marinček, Sergeja Stefanišin, Amra Pandžić

Zunanje igralke: Mirjeta Bajramoska (MAK), Tamara Georgijev (SRB), Valentina Blažević (HRV), Nina Zulič, Nina Jeriček, Lara Hrnčič, Liza Omoregie (BOL)

Krilne igralke: Polona Barič, Ines Amon, Aneta Benko (HRV), Alja Koren

Krožne napadalke: Laura Kamdop (FRA), Vesna Milanović Litre (HRV), Aneja Beganović, Manca Jurič