2 leti

Pokal EHF, 2. krog, prva tekma

Koper 2013 z minus sedem s Portugalskega

porto koper 2013 | Foto RD Koper 2013

Rokometaši Kopra 2013 so v prvi tekmi drugega kroga evropskega pokala EHF v gosteh izgubili proti portugalskemu Portu, ki je še lani nastopal v ligi prvakov, s 24:31 (11:16).

Koprčani so se po nekajletnem postu znova vrnili na mednarodno prizorišče, a seveda ne s propadlim Cimosom, ampak z njegovim naslednikom, Koprom 2013. Gostovanje v portugalskem Portu jim ne bo ostalo v najlepšem spominu. S Pirenejskega polotoka se vračajo s sedmimi goli zaostanka in bore malo možnosti za napredovanje v tretji krog pokala EHF, kamor sta se že uvrstila velenjsko Gorenje in Riko Ribnica. Povratna tekma bo prihodnjo soboto v koprski Bonifiki.

Izbranci koprskega stratega Zorana Jovičića so zelo dobro odprli tekmo in si sredi prvega polčasa priigrali dva gola prednosti (9:7), nato pa se jim je ustavilo. Gostitelji so se razleteli po celotnem igrišču, Koprčani pa so bili v vse večjih težavah. Najprej so zaostali z 9:10, v prvi polovici tekme pa največ za pet golov.

V drugi polovici tekme so bili rokometaši Porta vselej za korak ali dva pred Koprčani, ki so se trudili po najboljših močeh, nikakor pa niso mogli resneje zadihati za ovratnik zelo spodobnim domačinom. Ti so si visoko prednost sedmih golov priigrali prav v končnici dvoboja, ob tem pa kaže omeniti, da so večji del tekme imeli vsaj igralca več na igrišču. Koprčani so si namreč pridelali kar 24 minut izključitev, gostitelji pa zgolj šest.

V slovenski ekipi sta bila najbolj učinkovita Jan Gorela in Adam Bratkovič, oba sta dosegla po pet zadetkov.