12.10

Montpellier Nantes Francija rokomet Gorazd Škof Dragan Gajić Jure Dolenec

Petek, 3. 10. 2014, 12.10

Kako je zabijal Dragan Gajić in blestel Gorazd Škof (video)

Generalka Montpelliera pred tekmo lige prvakov s Celjem, ki je bila obenem slovenski derbi, se je razpletla z remijem.

To je bil derbi v pravem pomenu besede. Prvi polčas je bil v znamenju Nantesa, ki je zlagoma višal prednost. Na polovici tekme je ta znašala pet zadetkov, v uvodu v drugi del že sedem. Nato je Montpellier v sedmih minutah napravil delni rezultat 5:1. V zadnje četrt ure se je igralo gol za gol. V 52. minuti je Montpellier z golom Dragana Gajića – z desetimi goli je bil prvi strelec tekme in celotnega kroga – izenačil, Mathieu Grebille pa je nato poskrbel še za vodstvo gostov, šele drugo na tekmi.

Pol minute pred koncem je z 19 obrambami – tudi od njega v četrtem krogu ni bilo učinkovitejšega vratarja – obranil strel Juretu Dolencu, ki bi vodilni ekipi prvenstva prinesel vodstvo za dva zadetka in praktično skorajda zagotovil zmago. Za končni rezultat pa je poskrbel Mathieu De La Breteche.