Rokometna reprezentanca rokomet

Četrtek, 28. 7. 2016, 22.01

Svetovno prvenstvo za kadetinje

Poraz in 16. mesto na svetu za mlade Slovenke

Kadetinje se s porazom poslavljajo od svetovnega prvenstva v Bratislavi. Na tekmi za razvrstitev od 9. do 16. mesta so Slovenke morale priznati premoč Špankam s 27:32 in osvojile 16. mesto.

Slovenska reprezentanca do 18 let. | Foto: Slavko Kolar Slovenska reprezentanca do 18 let. Foto: Slavko Kolar

V skupini je Slovenije premagala Uzbekistan in Argentino, izgubila pa z Egiptom, Slovaško - obakrat za gol - in Dansko. V osmini finala jo je premagala Južna Koreja.

Uvodnih 21 minut je bila tekma s Španijo izenačena, nato pa je španska vrsta po zaostanku z 11:12 do odmora ušla na 18:13, v preostanku tekme uspešno zadržale prednost. Slovenska vrsta se je tekmicam še najbolj približala v 44. minuti, ko je Tjaša Lovšin zadela za 19:22.

"Glede na prikazano se je videlo, da ne moremo pozabiti na poraz v osmini finala, torej na tekmi, ki je imela velik vložek. Proti Špankam smo naredili preveč napak tako v obrambi kot v napadu, tako da so tekmice zasluženo zmagale in se na koncu uvrstile eno mesto višje, kot mi," je po turnirju dejal selektor lani pete ekipe evropskega prvenstva Milan Ramšak.