Sobota, 5. 11. 2016, 20.32

1. DRL za moške, zaostala tekma 7. kroga

Primorski derbi Kopru, Izolani še naprej brez točke

porto koper 2013 | Foto RD Koper 2013

Rokometaši Kopra 2013 so v zaostali tekmi sedmega kroga 1. slovenske lige v gosteh premagali ekipo Istrabenz Plini Izola s 24:18 (8:10).

V zaostali tekmi sedmega kroga so v obalnem obračunu koprski rokometaši po boljši igri v drugem polčasu strli odpor domače ekipe, ki je ob polčasu vodila z dvema goloma prednosti in so zdaj sami na drugem mestu prvenstvene lestvice.

Izolani, ki v dozdajšnjih osmih tekmah še niso osvojili točke, so dvoboj s sosedi iz Kopra začeli presenetljivo uspešno, saj so z golom Petra Božiča v 13. minuti vodili že s 7:2. Vse do zadnjih treh minut prvega polčasa so domači rokometaši držali visoko prednost, uspešno so igrali v obrambi, toda Adam Bratkovič in Grega Krečič sta omilila zaostanek koprske ekipe, ki so ob odmoru zaostajali za dva gola.

V drugem polčasu je le prišla do izraza večja kakovost varovancev Zorana Jovičića, ki so z golom Uroša Rapotca v 38. minuti prvič na tekmi izid izenačili (11:11), osem minut pozneje pa so, uspešen je bil Nino Grzentič, Izolanom pobegnili za tri gole (16:13). Domači rokometaši nikakor niso našli poti, kako bi premagali Blaža Vončino. Do konca tekme so Koprčani upravičili vlogo favoritov ter prišli do zanesljive zmage.

V desetem krogu bodo izolski rokometaši v sredo, 9. novembra, gostovali v Škofji Loki pri ekipi Urbanscape Loka, Koprčani pa bodo gostili Jeruzalem Ormož.