Nedelja, 18. 12. 2016, 19.25

Evropsko prvenstvo za rokometašice, finale

Norvežanke že sedmič evropske prvakinje

Norveška

V finalu evropskega rokometnega prvenstva za pripadnice nežnejšega spola, ki poteka na Švedskem, je Norveška s 30:29 premagala Nizozemsko. To je že njen sedmi naslov evropskih prvakinj. Tretje mesto so osvojile Francozinje, ki so s 25:22 premagale Danke.

Finale letošnjega evropskega prvenstva za rokometašice je potekal v dvorani Scandinavium Arena v Göteborgu in osrečil srca norveških navijačev, ki so od srca zaploskali  novim evropskim prvakinjam. Norvežanke so odpravile Nizozemke s tesnim rezultatom 30:29. Najboljša strelka sklepnega dejanja EP je bila Norvežanka Nora Mork, ki je dosegla kar 12 zadetkov. Postala je najboljša strelka letošnjega evropskega prvenstva.

Pred finalnim dvobojem je bil odigran dvoboj za tretje mesto, v katerem so se zmage in brona razveselile Francozinje. Evropski bron so osvojile tretjič. Pred tem so bile tretje tudi leta 2002 (na Danskem) in 2006 (na Švedskem).

Slovenske rokometašice so se s tekmovanja, na katerega so se uvrstile po šestih letih, poslovile po prvem delu. Izgubile so s Srbijo in Španijo, premagale pa gostiteljice Švedinje.