Nedelja, 30. 10. 2016, 18.35

1. DRL za ženske, 6. krog

Krim še enkrat boljši od Zagorja, Žalčanke pred 400 gledalci dobile derbi v Celju

zagorje krim | Foto RK Krim Mercator/Uroš Pihner

Po superpokalnem in pokalnem so rokometašice Krima dobile še tretji derbi s prvakinjami Zagorjankami, tokrat v 6. krogu prvenstva.

Dvorana Golovec je gostila derbi med Celjani in Žalčankami. Okrog 400 gledalcev je pripravilo odlično vzdušje, zmago pa so s seboj odpeljale Žalčanke. Bilo je 29:24.

Po porazih za sedem in osem golov so bile tokrat Zasavke najbližje Ljubljančankam. Zagorje je v prvem in tudi še v drugem polčasu vodilo za tri gole. V zadnji tretjini tekme pa so krimovke domačinke ujele, prehitele in derbi dobile za šest golov (27:21). Krim je po evropski zmagi nad Larvikom vknjižil še dve pomembni točki, v soboto pa na Kodeljevem igrajo s švedskim Sävehofom.

Za zmagovalke je Polona Barič dosegla sedem golov, Liza Omoregie in Aneta Benko pa po pet. Za Zagorje Tjaša Stanko osem, Janja Rebolj pa sedem.