13.10

7 let, 12 mesecev

Nedelja, 17. 2. 2008, 13.10

Čotar: Prvi polčas je bil totalna sramota

Rokometašice Krima Mercatorja so klub porazu na povratni tekmi Pokala pokalnih zmagovalk proti Lokomotivi iz Zagreba napredovale v četrtfinale tekmovanja.

Krimovke so v Zagreb prispele s šestimi zadetki prednosti iz prve tekme (31:25), prav tako so tudi na drugi tekmi računale na zmago, od katere pa so bile nato zelo oddaljene, saj so igralke Lokomotive vodile od samega začetka, lep čas pa so imele v svojih rokah tudi prednost, ki bi jih peljale v četrtfinale.

Katastrofalen je bil predvsem prvi polčas, kjer so bile "tigrice" povsem nemočne. Zato ni čudno, da je po tekmi strateg Krima kipel od jeze: "To kar so pokazale igralke na igrišču v prvem polčasu je totalna sramota. Tu ni nobenega izgovora, nobene olajševalne okoliščine. Tekmo so začele kot da so prišle na izlet v Zagreb, temu primeren pa je bil tudi rezultat na začetku. Drugi polčas so začele kot bi morale in če bi tako igrale od samega začetka, bi tudi tu zmagale. Edino dobro danes je bilo, da smo napredovali. O tem prvem polčasu pa se bomo še veliko pogovarjali."

V nadaljevanju pogovora se je Bojan Čotar obregnil tudi ob nekatere težave, ki so njegove izbranke pestile skozi tekoči teden: "Dejstvo je, da smo ta teden imeli kar nekaj problemov s poškodbami. Tako do četrtka niso trenirale Kindl, Lekić, Golubić. V četrtek si je nato gleženj zvila Varlec, ki zaradi tega danes ni igrala. Frešerjeva je v Zagreb prišla zaradi bolezni šele na dan tekme, vendar pa si slednja zasluži čestitke, da je stisnila zobe in se izkazala za pravega kapetana."

"Vsi skupaj, z menoj na čelu, bi se za prvi polčas morali opravičiti zvestim navijačem," pa je za konec dejal Čotar.