20.06

Kiel Hamburg liga prvakov polfinale rokomet

Sobota, 1. 6. 2013, 20.06

Celje PL premagalo Hamburg, Kiel ne

Drugi polfinalist rokometne lige prvakov je postal Hamburg, ki je premagal Kiel z 39:33. V finalu se bo v nedeljo ob 18.00 pomeril z Barcelono.

HSV je drugi finalist zaključnega turnirja lige prvakov v Kölnu. Zasedba iz Hamburga je v drugi polfinalni tekmi premagala branilca naslova iz Kiela z 39:33 (19:16), v nedeljskem finalu pa se bo pomerila s špansko Barcelono, ki je bila v prvem polfinalnem dvoboju boljša od poljske ekipe Vive Targi Kielce z 28:23 (13:10). Zanimivo je, da so Hamburg na povratni tekmi osmine finala Celjani premagali, a so bili Nemci v seštevku boljši.

Nemški polfinalni obračun v Kölnu se je razpletel nekoliko nepričakovano, a ne senzacionalno. Hamburška ekipa, ki si je preboj v ligo prvakov zagotovila na lanskem septembrskem turnirju povabljencev v francoskem Saint Raphaelu, je svojo prevlado uveljavila v drugi polovici prvega polčasa, ko je v 25. minuti povedla s 17:15, v nadaljevanju pa ni popustila niti za ped. Z izjemno zagrizeno in učinkovito predstavo je svojo prednost v 41. minuti povišala na +6 (28:22), nato pa z zrelo in odgovorno igro slovitemu Kielu onemogočila preobrat.

Za HSV je enajst golov dosegel Hrvat Domagoj Duvnjak, blesteli pa so tudi Pascal Hens z osmimi in Hans Lindberg s sedmimi zadetki ter vratar Jonannes Bitter, ki je zbral kar 17 obramb. Pri Kielu je bil najbolj učinkovit Srb Marko Vujin z desetimi goli.