Sobota, 25. 2. 2017, 20.41

1. NLB liga, 21. krog

S točko na dolenjskem derbiju Krka praktično že v končnici

krka novo mesto rokomet | Foto Danilo Kesič

V 21. krogu 1. NLB rokometne lige sta vodilni ekipi prvenstva slavili. Izola je bila bližje točki kot kadarkoli to sezono. Na derbiju dna je slavil Dol. Remi na dolenjskem derbiju.

Dolenjski derbi se je končal brez zmagovalca, novomeška ekipa pa si je po njem zagotovila nastop v končnici za prvaka, saj bo v zadnjem krogu gostila zadnjeuvrščeno Izolo, ki doslej še ni okusila slasti zmage. V končnici za prvaka se bosta vodilnim štirim ekipam po rednem delu državnega prvenstva pridružila še Celje Pivovarna Laško in Gorenje Velenje, slednji v prvem delu nista nastopali v elitnem domačem ligaškem tekmovanju.

Večji del prvega polčasa se je na trebanjskem parketu odvijal izenačen in ogorčen boj za vsak košček igrišča, končnica pa je minila v znamenju Novomeščanov. Še v 26. minuti je bilo izenačeno (11:11), nato pa so nekaj več preudarnosti pokazali gosti in prvič na dvoboju povedli za dva gola (11:13, 12:14 in 13:15). Izbranci gostujočega trenerja Mirka Skoka so sijajno odprli drugo polovico tekme in v deveti minuti nadaljevanja povišali na +5 (19:14), a se gostitelji niso predali, tri minute kasneje so se jim približali na dva gola zaostanka (17:19), po junaškem boju pa jih v 56. minuti tudi ujeli in izenačili na 22:22.

A s tem se niso zadovoljili, z zadetkom Tevža Grandovca so minuto kasneje povedli s 23:22. V dramatični končnici je Aljaž Lavrič v zadnji minuti izenačil na 23:23, po minuti odmora domačega trenerja Romana Šavriča pa gostiteljem ni uspelo zabiti zmagovitega gola.