Rio 2016

Nedelja, 7. 8. 2016, 16.44

Mengxue Zhang do zlata z zračno pištolo

Z rekordom je Kitajski prinesla zlato

Kitajska strelka Mengxue Zhang je na poletnih olimpijskih igrah v Rio de Janeiru osvojila zlato kolajno z zračno pištolo. Azijka je zadela 199,4 kroga, kar je nov finalni olimpijski rekord, za njo pa sta se uvrstili Rusinja Vitalina Bacaraškina (197,1) in Grkinja Anna Korakaki (177,7). Slovenija v tej konkurenci ni imela svoje predstavnice.

Kitajska v Rio de Janeiru nadaljuje z zbiranjem odličij na strelskem prizorišču. Azijska strelska velesila je prvi tekmovalni dan osvojila tri kolajne, na ženski tekmi z zračno puško je Li Du osvojila srebrno, Siling Yi bronasto kolajno, na moški tekmi z zračno pištolo pa je Wei Pang osvojil odličje bronastega leska.