kolesarstvo Rio 2016

Petek, 19. 8. 2016, 21.31

Kolesarstvo, BMX

V BMX najboljša Kolumbijka Pajonova in Američan Fields

Kolumbijka Mariana Pajon in Američan Connor Fields sta olimpijska prvaka v BMX kolesarstvu. Pajonova, sicer tudi svetovna prvakinja, je ubranila zlato iz Londona, Fields pa je postal prvi olimpijski prvak v disciplini, ki prihaja iz ZDA in ki je v programu OI od 2008.

Moška preizkušnja je bila nadvse dramatična. Tretje mesto je Carlos Alberto Ramirez Yepes osvojil šele po natančnem pregledu fotofiniša, 23-letni Fields pa je drugouvrščenega Nizozemca Jelle Van Gorkoma prehitel za 68 stotink sekunde.

Fields je na prestolu nasledil Latvijca Maris Strombergsa, prvaka iz Pekinga in Londona, ki je tokrat izpadel že v polfinalu.

Bolj prepričljiva je bila 24-letna Marina Pajon iz Medelina, ki je bila najhitrejša že v kvalifikacijskih bojih. Suvereno je vodila celo dirko in na koncu skozi cilj prišla pred Američanko Alise Post in Stefany Hernandez iz Venezuele.