Nedelja, 17. 7. 2016, 17.57

Prijateljski tekmi

Slovenci s skalpom Tunizijcev prestrašili olimpijske tekmece

1

Slovenska rokometna reprezentanca, ki je v soboto v Mariboru na prijateljski tekmi premagala Tunizijo s 33:25, je bila od nje boljša tudi v nedeljo v Trbovljah. Bilo je 39:24.

Pet pripravljalnih tekem bodo slovenski rokometaši odigrali pred olimpijskimi igrami. Prvi dve s Tunizijo. V Mariboru so jo v soboto ugnali s 33:25.

Na drugi tekmi, ki se je igrala v nedeljo v Trbovljah, je bil v 14. minuti tekme zaradi nešportnega obnašanja izključen tunizijski zvezdnik Tej. V 17. minuti je rdeč karton dobil še drugi Tunizijec, Hosni. Slovenski rokometaši so na odmor odšli z velikansko prednostjo 13 golov. Po 30 minutah je bilo 22:9. Drugi polčas se je razpletel v prijateljskem ozračju, a so ga naši rokometaši vzeli popolnoma resno. Po uri tekmovanja s Tunizijci so slavil suvereno, s 15 goli razlike. Končni rezultat pa 39:24.

Kasneje sledita še dvoboja s Hrvaško in že v Braziliji tekma z Dansko. Proti Tuniziji je slovenska reprezentanca v Mariboru slavila s 33:25. Strelsko sta blestela levičarja Blaž Janc in Gašper Marguč, ki sta skupaj dosegla 13 golov. Po poškodbi se je vrnil Darko Cingesar. Urban Lesjak je imel šest obramb. Pri Tunizijcih je član Barcelone Wael Jallouz dosegel pet golov. tekma se je zlomila v drugem polčasu, ko je Slovenija sestavila bolj čvrsto obrambo in izvedla serijo (pol)protinapadov. Tunizijci so največ vodili za dva gola, v prvem polčasu, Slovenci pa za devet v končnici.

Najprej z Egiptom

Slovenijo prva tekma v Riu čaka 7. avgusta z Egiptom. Poleg njega so tekmeci Slovencev na tretjih olimpijskih igrah še Brazilija, Poljska, Švedska, Nemčija. Turnir traja od 6. do 21. avgusta. Prve štiri ekipe napredujejo v četrtfinale. V skupini A nastopajo Francija, Hrvaška, Tunizija, Argentina, Danska in Katar.