Sreda, 10. 8. 2016, 18.49

Strelstvo, 50 m pištola, moški

Strelec Jin s tretjim zaporednim olimpijskim zlatom

Jongoh Jin | Foto Reuters

Eden najboljših strelcev v zgodovini olimpijskih iger, Južni Korejec Jongoh Jin, je z olimpijskim rekordom 193,7 točke postal zmagovalec strelske tekme s pištolo na 50 metrov na poletnih olimpijskih igrah v Riu de Janeiru. Z današnjim uspehom se je vpisal v zgodovino, postal je prvi strelec, ki je na treh zaporednih olimpijskih igrah osvojil zlato.

Vsa tri zlata odličja je osvojil v streljanju s pištolo na 50 metrov, v Atenah leta 2004 je bil v tej kategoriji drugi. Zlato ima tudi v streljanju z zračno pištolo na 10 metrov, osvojil ga je pred štirimi leti v Londonu. V isti kategoriji si je v Pekingu leta 2008 pristreljal srebro. Skupaj ima torej šest olimpijskih kolajn.

Stopničke v današnjem streljanju s pištolo na 50 metrov so bile popolnoma azijske, srebro je osvojil Vietnamec Xuan Vinh Hoang (191,3), ki se je tako veselil že drugega odličja na letošnjih igrah. Pred dnevi je prav Jinu "odvzel" naslov olimpijskega prvaka v streljanju z zračno pištolo, osvojil je prvo olimpijsko zlato v zgodovini svoje države. Bronast je danes bil Severni Korejec Song Guk Kim (172,8).