Sreda, 17. 8. 2016, 11.13
7 let, 1 mesec
Olimpijski utrip navijačev po slovensko
Slovenski navijači so v Riu postali znamenitost #fotozgodba
Slovenski športniki na olimpijskih igrah v Riu morda nimajo zelo številčne podpore, a je ta vseeno zelo glasna in predvsem pristna.
Zaradi oddaljenosti velike slovenske navijaške invazije na prizorišča olimpijskih iger v Riu seveda ni bilo pričakovati. A se na tekmah slovenskih olimpijcev vseeno razločno sliši navijaška podpora. Poleg predstavnikov olimpijskega komiteja, staršev, prijateljev tekmovalcev, prostovoljcev in seveda drugih športnikov so v zadnjih dneh redni motivi fotografskih objektivov in televizijskih kamer tudi dolenjski fantje, ki ne hranijo svojih glasilk.
Četica športnih navdušencev, mnogi bi rekli tudi fanatikov, prihaja iz Trebnjega, Čateža pri Trebnjem, Stične in Moškanjcev. Njihove zastave so bile ponosno dvignjene na podelitvi kolajne Vasiliju Žbogarju, energično so pospremili vse dvoboje Bojana Tokića, vožnje in kolajno Petra Kauzerja, obiskali so teniško prizorišče, glasni so na rokometu, ki je bil tudi glavni razlog za odhod v Rio.
Danes četrtfinale rokometašev
"To so odlične olimpijske igre. Na vseh dogodkih je bilo izjemno. Glasno navijamo le mi štirje oziroma nas pet, ker se nam je pridružil še prijatelj, ki živi v Londonu. Drugo občinstvo je bolj gledališko, a se nam priključi," je razložil Jože Jeraj, vneti zbiralec rokometnih in tudi drugih dresov iz Stične. Ima jih 315. Igre v Riu pa za zdaj še niso bile najbolj plodne, kar zadeva širjenje njegove zbirke. Za zdaj športniki, ki opreme seveda nimajo v neomejenih količinah, ostajajo bolj pri obljubah. Najbolj darežljiv pri tem pa je bil Bojan Tokić, ki se je tudi ponosno fotografiral z navijaško falango. Pri tem še zdaleč ni bil osamljen …
Dviga Slovenija zastave.
"Z nami se želijo fotografirati vsi. Postali smo nekakšna znamenitost olimpijskih iger. Ko so nas preganjali varnostniki (na tekmi s Poljsko, op. a.), ker smo se želeli združiti z drugimi slovenskimi navijači, a nismo imeli enakih vstopnic, so na našo stran stopili tudi drugi gledalci. Dvignili smo tribuno v dvorani," razlaga Jože, ki je rokometni sodnik. Ponosen je na svoja kolega Davida Soka in Bojana Laha, ki sta v Riu odsodila že pet tekem, med drugim tudi derbi med Francijo in Dansko.
Navijaški zborček bo v Riu, ki ga je tudi že raziskal, ostal vsaj do rokometnega polfinala, torej do petka, ne glede na to, ali se bo slovenska reprezentanca uvrstila vanj. Seveda pa so prepričani, da bo Danska padla.
Navijaška fotozgodba iz Ria:
Čeprav jih ni veliko, so slovenski navijači zelo dobro slišani.
Bojan Tokić je bil nad vzdušjem očaran. Oddolžil se je s podarjeno opremo.
Tako pa je videti, ko je balkon hotelske sobe ovešen z navijaškimi atributi.
Jože Jeraj v nemški družbi.
S formalno vodjo slovenskih navijačev Saro Isaković.
Če v Rio ne obiščeš kipa Jezusa, je, kot da nisi bil tam.
Na tenisu.
Navijaška podpora še posebej ne izostane na rokometu.
2