Rio 2016 kajak

Sobota, 20. 8. 2016, 16.18

Nemci slavili še v kajaku četvercu

Nemci kajak četverec Rio | Foto Reuters

Nemški moški kajakaški četverec je na olimpijskih igrah v Riu osvojil zlato medaljo na 1000-metrski razdalji. Dobitnika zlate olimpijske medalje v dvojcu Max Rendschmidt in Marcus Gross sta s sotekmovalcema Maxom Hoffom in Tomom Liebscherjem slavila pred ekipama Slovaške in Češke.

Nemški četverec je vodil vse od starta in tekmecem ni dal niti ene priložnosti za prevzem vodstva. Na koncu je v cilj prispel z več kot dolžino čolna prednosti.

Nemški kajak je ciljno črto prečkal 2,901 sekunde pred dobitniki srebrne olimpijske medalje iz Slovaške, le 0,132 sekunde pozneje so sledili še Čehi na tretjem mestu.

To je že drugo današnje zlato za nemške šprinterje, potem ko sta Sebastian Brendel in Jan Vandrey zmagala v kanuju dvosedu na 1000-metrski razdalji.