Ponedeljek, 8. 8. 2016, 11.09

Yannick Agnel

Nekdanji olimpijski prvak po neuspehu v Riu pri 24 letih končal kariero

yannick agnel | Foto Reuters

Dvakratni francoski olimpijski prvak v plavanju Yannick Agnel se je po nedeljskem neuspehu na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru, ko se na 200 metrov prosto ni uvrstil v finale, odločil, da pri 24 letih konča svojo športno pot.

"To je moje zadnje mednarodno tekmovanje," je po 19. mestu na 200 metrov prosto dejal Yannick Agnel. Komaj 24-letni plavalec je imel težave s pripravljenostjo po olimpijskih igrah v Londonu leta 2012 in svetovnem prvenstvu leto pozneje, ko je na obeh tekmovanjih osvojil zlato odličje.

Nato je moral zaradi težav z zdravjem izpustiti svetovno prvenstvo v Kazanu, mesto v francoski olimpijski reprezentanci pa je dobil šele po srečnem naključju. Na francoskem državnem prvenstvu v Montpellieru se mu na 200 metrov prosto ni uspelo kvalificirati na igre.

Agnel je končal na tretjem mestu za Jeremyjem Straviusom in Jordanom Pothainom s prepočasnim časom za neposredno uvrstitev v Rio. V francosko olimpijsko ekipo se je uvrstil šele po tem, ko se je Pothain odločil, da bo raje tekmoval na 400 metrov prosto.