Rio 2016 Taekwondo

Četrtek, 18. 8. 2016, 4.08

Taekwondo, moški, do 58 kg

Kitajcu zlato v taekwondoju do 58 kilogramov

Kitajec Shuai Zhao je novi olimpijski prvak v taekwondoju v kategoriji do 58 kilogramov. V finalu tekmovanja v Riu je premagal Tajca Tawina Hanpraba s 6:4.

Bron sta si priborila Luisito Pie iz Dominikanske republike ter Južni Korejec Kim Taehun.

Olimpijski prvak je na poti do zlata premagal tudi prvega favorita v tej kategoriji, svetovnega prvaka Iranca Farzana Ashourzadeha Falleha. Za Kitajca je to največji uspeh v karieri, do zdaj je bil 21-letni tekmovalec najvišje na tretjem mestu lani na svetovnem prvenstvu.