Thermometer Blue 0

gimnastika Rio 2016

Torek, 9. 8. 2016, 8.26

Japonski ekipni naslov med telovadci

Japonci Ryohei Kato, Kenzo Shirai, Yusuke Tanaka, Kohei Uchimura in Koji Yamamuro so osvojili ekipni naslov v gimnastiki (274,094 točk). Srebro so osvojili Rusi (271,453), bron pa Kitajci (271,122).

Japonci so slavili na krilih prvega zvezdnika Uchimure in se na OI v gimnastiki veselili prvega ekipnega zlata po letu 2004. Uchimura je osvojil prvo ekipno zlato kolajno, potem ko je na zadnjih dveh poletnih OI leta 2008 v Pekingu in leta 2012 v Londonu osvojil srebro. V Pekingu in v Londonu so ekipno olimpijsko zlato osvojili Kitajci, ki so se morali tokrat zadovoljiti z bronom.

Japonski zvezdnik športne gimnastike Uchimura ima v Riu še nekaj načrtov. Vsekakor želi zadržati primat v kraljevski telovadni disciplini mnogoboju, v katerem je slavil na poletnih OI igrah v Londonu ter na šestih svetovnih prvenstvih.

Edina slovenska predstavnica v gimnastiki Teja Belak je na svojih prvih olimpijskih igrah v Riu na preskoku obstala v kvalifikacijah. Tekmovanje je končala na 19. mestu.