Strelstvo Rio 2016

Ponedeljek, 8. 8. 2016, 18.28

Strelstvo, zračna puška (10 m), moški

Italijanu strelska igra živcev v Riu

Italijanski strelec Niccolo Campriani je novi olimpijski prvak v disciplini zračna puška. Za Italijanom, ki je v velikem finalu zadel 206,1 kroga, kar je nov finalni rekord na olimpijskih igrah, sta se uvrstila Ukrajinec Sergij Kuliš (204,6) in Rus Vladimir Maslenikov (184,2).

Niccolo Campriani je v tej disciplini v Londonu osvojil srebro, v Riu pa je stopil na najvišjo stopničko. | Foto: Getty Images Niccolo Campriani je v tej disciplini v Londonu osvojil srebro, v Riu pa je stopil na najvišjo stopničko. Foto: Getty Images

Osemindvajsetletni strelec iz Firenc se je izkazal že v kvalifikacijah. Eden od junakov olimpijskih iger pred štirimi leti v Londonu, ko je osvojil odličja zlatega leska v disciplini malokalibrska puška trojni položaj in srebrnega z zračno puško, je s 630,2 kroga postavil nov olimpijski rekord v kvalifikacijah, izjemno predstavo pa prikazal tudi v finalu osmerice.

To je bila prava igra živcev, najboljši trije na današnji tekmi so se v boj za kolajne podali z razliko le 0,3 kroga, v tej zahtevni psihološki vojni pa je največ preudarnosti pokazal Campriani, ki je v minulih letih po blestečih predstavah v kvalifikacijah znal pogrniti po celi črti v finalnih nastopih. Na izjemno pomembni preizkušnji v razvpitem brazilskem mestu pa je vendarle pokazal svoje mojstrstvo in osvojil svojo tretjo olimpijsko kolajno.