Rio 2016 konjeništvo preskakovanje ovir Francija

Sreda, 17. 8. 2016, 18.51

Ekipno zlato v preskakovanju ovir gre v Francijo

Francoska ekipa v preskakovanju ovir Rio 2016 | Foto Reuters

Zlato medaljo v preskakovanju ovir si je na olimpijskih igrah v Riu prvič po letu 1976 v Montrealu priborila ekipa Francije. Francoski jahači so slavili s tremi kazenskimi točkami, Američani so s petimi zasedli drugo mesto. Bronasto medaljo je osvojila ekipa Nemčije, ki je bila po rednem delu tekmovanja izenačena s Kanadčani.

To je druga zlata medalja za francoske jahače na tokratnih olimpijskih igrah, potem ko so že slavili na ekipni tridnevni preizkušnji, v kateri so se morali tekmovalci izkazati pri dresuri, preskakovanju ovir in krosu čez naravne ovire.

Nemci in Kanadčani so v obeh krogih rednega dela tekmovanja zbrali po osem kazenskih točk, zato so morali vsi štirje jahači vsake ekipe še enkrat na progo - na neke vrste streljanje enajstmetrovk za konje. Tokrat so bili boljši Nemci in so tako zasedli tretje mesto.

Veliko presenečenje so gledalci na olimpijskem hipodromu v Deodoru doživeli že prvi dan - ekipa Velike Britanije, zmagovalka z olimpijskih iger leta 2012 v Londonu, se je morala s 13 kazenskimi točkami predčasno posloviti.