Rio 2016

Nedelja, 7. 8. 2016, 21.09

Strelstvo, trap, ženske

Avstralka nekoliko nepričakovano do zlata v trapu

Avstralska strelka Catherine Skinner je zmagovalka olimpijske tekme v trapu. Tekmovalka iz dežele tam spodaj je na strelišču v Rio de Janeiru v velikem finalu v tekmi za zlato kolajno premagala Novozelandko Natalie Rooney, v boju za bronasto odličje pa je Američanka Corey Cogdell po dodatnem razstreljevanju ugnala Španko Fatimo Galvez.

Osemindvajsetletna Skinnerjeva je nekoliko nepričakovano, a povsem zasluženo slavila na letošnji najbolj pomembni tekmi v trapu v razvpitem brazilskem mestu. V vetrovnih razmerah je pokazala največ preudarnosti ter dosegla največji uspeh v svoji karieri.

V tekmi za bronasto kolajno je Američanka Cogdellova po tretjem mestu na olimpijskih igrah pred štirimi leti v Pekingu znova osvojila bronasto kolajno, brez nje pa je ostala Galvezova, svetovna prvakinja iz Lonata 2015 in srebrna iz Granade 2014 ter evropska prvakinja iz Beograda 2011.

V velikem finalu je povsem odpovedala branilka londonskega naslova, Italijanka Jessica Rossi je na koncu zasedla šesto mesto.