Poškodbi Gregorja Sorčana in Žige Lipuščka

Vesele novice iz tabora Gorice #video

1

Olimpija Gorica | Foto zajem zaslona

Deseti krog Prve lige Telekoma Slovenije je močno zaznamoval neljubi prizor ob koncu prvega polčasa na srečanju med Olimpijo in Gorico. Tekmo sta morala zaradi nesrečnega trka z glavama predčasno končati dva nogometaša Novogoričanov Grega Sorčan in Žiga Lipušček.

Sportal Grozljiv trk, po katerem so Novogoričani ostali brez dveh #video

Ob izteku prvega polčasa smo na zelenici v Stožicah videli neljubi prizor. Ob priložnosti Olimpije sta z glavama ob nesrečnem spletu okoliščin trčila vratar Gorice Grega Sorčan in branilec Goričanov Žiga Lipušček. Vratar gostujočega moštva je ob tem za kratek čas omedlel, oba so nato prepeljali v bolnišnico.

Na spletni strani Gorice so danes sporočili, da je z obema nogometašema na srečo vse v najlepšem redu. "Ob prihodu v bolnišnico sta opravila številne raziskave in preglede. Čez noč sta ostala na opazovanju v Ljubljani, saj sta utrpela pretres možganov. Udarce v glavo je treba resno jemati, kajti zdravje je na prvem mestu. Zdravniki so ugotovili, da z njima ni nič hujšega, zato se bosta danes lahko vrnila domov," so zapisali Goričani. Ni pa še znano, kdaj se bosta nogometaša Gorice vrnila na nogometne zelenice.

Četrtkova tekma med Gorico in Olimpijo se je končala z remijem 2:2. Goričani bodo naslednjo tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije odigrali v ponedeljek, ko bodo v 11. krogu gostili Celje.