NK Bravo NK Rudar NK Triglav NK Tabor Sežana NK Celje NK Aluminij Prva liga Telekom Slovenije NK Maribor NK Maribor NK Mura NK Olimpija NK Olimpija NK Domžale

Nedelja, 7. 7. 2019, 22.32

Pripravljalne tekme prvoligaških klubov

Polom Celja in zmaga Aluminija, dež ponagajal Bravu

10

Rudi Požeg Vancaš | Najboljši igralec Prve lige Telekom Slovenije v sezoni 2018/19 Rudi Požeg Vancaš je dočakal prve minute v vijoličastem dresu. | Foto zajem zaslona

V nedeljo sta bila od slovenskih prvoligašev, ki se pripravljajo na skorajšnji začetek nove sezone, na delu le dva. Celje je z 0:4 izgubilo proti Varaždinu. Aluminij je s 3:1 odpravil Rogaško. Bravo bi se moral pomeriti s Tuzla Cityjem, a je tekma zaradi dežja odpadla.

Bojan Jokić
Sportal Olimpija takoj z Bravom, prvi večni derbi v Mariboru že 27. julija! #video

Mariborčani so v sredo odigrali še zadnjo pripravljalno tekmo pred začetkom evropske sezone, ki bo nastopila že naslednji teden. V generalki so v Ljudskem vrtu s 3:1 odpravili hrvaškega prvoligaša Gorico. Zadeli so Rok Kronaveter, Andrej Kotnik, ki je se je s tremi goli na vrhu lestvice strelcev v pripravljalnem obdobju pridružil Martinu Kramariču, mladi, 19-letni napadalec Nino Žugelj in Martin Milec, ki se je očitno vrnil po poškodbi, ki ga je mučila.

Darko Milanič, trener slovenskih prvakov, se je prav gotovo razveselil tudi prvega nastopa ob Kronavetru najbolj zveneče poletne okrepitve, Rudija Požega Vancaša. Najboljši posameznik Prve lige Telekom Slovenije v sezoni 2018/19 je zaigral v zadnjih minutah.

Še vedno Mariborčani ne morejo računati na svojega najboljšega strelca Luko Zahovića, ki je poškodovan, in niti ne na Brazilca Felipeja dos Santosa, Luko Uskokovića in Luko Koblerja.

Darko Milanič Mura Maribor Pokal
Sportal Milanič pred prvo evropsko oviro: Takšnih obremenitev nismo navajeni #video
Datum Tekma Strelci
15. junij  Mozirje (Slo/4) : Maribor 0:8 Kotnik 2, Kronaveter, Ivković, Vrhovec, Tavares, Žugelj, Rajčević
19. junij  Maribor : Akhmat Grozni (Rus/1) 2:3 Tavares, avtogol
24. junij  Maribor : Cracovia Krakov (Pol/1) 1:2 Kotnik
26. junij  Dravinja (Slo/3) : Maribor 0:10 Kramarič 3, Mulahusejnović in Žugelj 2, Bajde, Tavares, Mešanović
29. junij  Maribor : Slovačko (Češ/1) 0:1
3. julij Maribor : HNK Gorica (Hrv/1) 4:1 Kronaveter, Kotnik, Milec, Žugelj

Olimpija je na zadnji pripravljalni tekmi z 1:0 premagala beograjski Partizan. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Olimpija je na zadnji pripravljalni tekmi z 1:0 premagala beograjski Partizan. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Olimpija v generalki premagala beograjski Partizan

Nogometaši Olimpije so v soboto odigrali še zadnjo pripravljalno tekmo pred začetkom nove sezone, ko jih naslednji teden čaka najprej prvi evropski, potem pa še prvenstveni izziv. Na prvi tekmi v pripravljalnem obdobju, ki je bila odprta za navijače, so v Stožicah pripravili obilo obrobnega dogajanja, vrhunec sobotnega dne pa je bila večerna tekma proti velikanu srbskega nogometa, beograjskemu Partizanu.

Zmagali so Ljubljančani, potem ko je edini zadetek padel v 77. minuti. Enajstmetrovko, ki jo je priboril Tomislav Tomić, je v gol spremenil Endri Cekici in zadel za zmago, ki pred skorajšnjim začetkom sezone vliva samozavest. Olimpija je proti ekipi, ki je v prejšnji sezoni pristala na tretjem mestu v srbskem prvenstvu, pokazala precej dobro podobo, kar je njene navijače prav gotovo razveselilo.

Fotogalerija s tekme (foto: Matic Klanšek Velej/Sportida):

1 / 25
Safet Hadžić
Sportal Olimpija dobila še drugo okrepitev v nekaj urah, kdo je naslednji v vrsti?

Mladi Domžalčani za konec zmagali, spet se je izkazal najstnik

Nogometaši Domžal so v petek odigrali zadnjo pripravljalno tekmo pred skorajšnjim začetkom nove sezone, ki Domžalčane čaka prihodnji četrtek, na sporedu bo namreč že prva evropska tekma. Tudi tokrat so Domžale nastopile brez številnih pomembnih nogometašev, trener Simon Rožman se je namreč odločil za mlade, ki pa so kljub temu zmagali.

Mladi napadalec Domžal Dario Kolobarić vse bolj opozarja nase. | Foto: Vid Ponikvar Mladi napadalec Domžal Dario Kolobarić vse bolj opozarja nase. Foto: Vid Ponikvar

Z 1:0 so premagali srbskega prvoligaša Voždovac, edini gol pa je spet dosegel mladi, komaj 19-letni Dario Kolobarić, ki je tako postal s štirimi goli najboljši strelec Domžalčanov pripravljalnem obdobju. Bo zdaj dobil pravo priložnost tudi, ko bo šlo zares? Do zdaj je ta mladenič v prvi ligi v drugi polovici prejšnje sezone trikrat že nastopil in se izkazal. Zabil je namreč dva gola. Je to morda nov mladenič, ki bo kmalu zablestel še v prvi ligi?

Marco Da Silva
Sportal Domžalčani so se okrepili s Francozom
15. junij Domžale : Domžale U-19 3:1 Klemenčič, Pečnik, Musija
19. junij Domžale : Šampion Celje (Slo/3) 10:0 Kolobarić 2, Ibričić, Mujan, Repas, Musija, Žužek, Žinić, Pečnik, Gnezda Čerin
22. junij Domžale : Radnički Niš (Srb/1) 0:2 /
26. junij Domžale : Lokomotiva Zagreb (Hrv/1) 1:0 Gnezda Čerin
30. junij Domžale : Sarajevo (BiH/1) 3:2 Kolobarič, Ćorluka, Dobrovoljc
5. julij Domžale : Voždovac (Srb/1) 1:0 Kolobarič

Mura pred potjo v Hajfo do zmage

Mura odšteva dneve od začetka evropske sezone. | Foto: Mario Horvat/Sportida Mura odšteva dneve od začetka evropske sezone. Foto: Mario Horvat/Sportida Nogometaši Mure so v zadnji pripravljalni tekmi pred potjo v Izrael, kjer jih prihodnji teden čaka prva evropska tekma, v soboto igrali proti prekmurskemu drugoligašu Beltincem in zmagali s 3:1.

Mura je vse tri zadetke dosegla v prvem polčasu, ko je najprej zadel Luka Marič, potem pa je v razmaku treh minut dva gola zabil Andrija Bubnjar. Beltinci so imeli nekaj priložnosti, eno pa izkoristili v drugem polčasu in postavili končni izid. Nogometaši Mure se bodo na pot v Izrael odpravili v sredo zjutraj.

Rok Sirk
Sportal Muri po prestopu najboljšega strelca vsaj 200 tisoč evrov
15. junij Duplek (Slo/4) : Mura 0:12 Cipot, Kouter, Bubnjar in Bobičanec 2, Horvat, Bošković, Maruško, avtogol

Hud poraz mlade zasedbe Celjanov

Celjani so v dveh dneh odigrali kar dve prijateljski tekmi. Najprej so v soboto izgubili z ruskim prvoligašem Kriljo Sovjetov z 1:2, potem pa so v nedeljo doživeli hud poraz. Novopečeni hrvaški prvoligaš Varaždin jih je premagal s 4:0, zanimivo pa je, da je za Hrvate dvakrat zadel nekdanji napadalec Olimpije Leon Benko. Omeniti velja, da je trener Celja Dušan Kosić na tej tekmi v ogenj poslal precej mladih nogometašev. Za Celjane je bila to zadnja pripravljalna tekma.

Aluminij zmagal v tekmi za dober namen

Aluminij priprave na novo sezono zaključuje neporažen. Zbral je tri zmage in remi. V nedeljo je premagal slovenskega drugoligaša Rogaško s 3:1, ta tekma pa je imela tudi dobrodelno noto, saj so prisotni zbirali denar za mlado Joni, ki okreva po težki bolezni. Srečno! Med strelce so se tokrat vpisali Sanin Muminović, Lucas Mario Horvat in Nemanja Jakšić.

nk celje lovro cvek
Sportal Cvek Celje zamenjal za Slovaško, Ibou Sežano za Vietnam
22. junij  Inter Zaprešić (Hrv/1) : Aluminij 2:2 Leko, Horvat
26. junij  Aluminij : Krasnodar U-19 (Rus) 5:0 Štor, Petek, Mesarič, Flakus Bosilj, Živković
30. junij Aluminij : Hajduk Split (Hrv/1) 1:0 Štor
6. julij Rogaška (Slo/2)  : Aluminij 1:3 Muminović, Horvat, Jakšić

Rudar končal s tretjo pripravljalno zmago v nizu

Nogometaši Rudarja so zadnjo pripravljalno tekmo odigrali v soboto in premagali srbskega prvoligaša Voždovac iz Beograda. Edini gol na tekmi je zabil mladi član velenjskega prvoligaša Dem Pljava, Rudar pa je priprave na novo sezono tako sklenil s tretjo zmago na prijateljskih tekmah v nizu.

Sportal Velenjčani iz boja za obstanek naravnost po Evropo? #video
21. junij  Rudar : Dinamo Moskva (Rus/1) 0:3 /
30. junij Rudar : APOEL Nikozija (Cip/1) 2:0 Radić 2
3. julij Rudar : Drava Ptuj (Slo/2) 3:0
6. julij Rudar : Voždovac Beograd (Srb/1) 1:0 Pljava

Kranjčani do remija z ruskim prvoligašem

Nogometaši Triglava so v sredo igrali proti ruskemu prvoligašu Krasnodarju in remizirali z 2:2. Za remi sta zadela Anis Jašaragič in Marko Gajič, ki se je med strelce vpisal z najstrožje kazni. Triglav bo do konca pripravljalnega obdobja odigral še prijateljsko tekmo proti drugi ekipi slovitega ukrajinskega kluba Šahtarja Donecka. Tekma bo na sporedu v soboto.

3. julij Triglav : Fužinar (Rus/1) 2:2 Jašaragič, Gajič
6. julij Triglav - Šahtar Doneck (Ukr/2)

Tekma zaradi poplavljenega igrišča odpadla

Bravo bi moral generalko za novo, zgodovinsko sezono, v kateri bo prvič nastopal v prvoligaški konkurenci, odigrati v nedeljo, ko bi se moral pomeriti z bosanskim prvoligašem Tuzla Cityjem, a tekme ni bilo. Močno deževje, ki je v popoldanskih urah zajelo velik del Slovenije, je namreč poskrbelo za poplavljeno igrišče, zaradi česar so tekmo, ki bi potekala v skorajda nemogočih pogojih, odpovedali.

Tabor izgubil s Hrvati s Hrvati

Nogometaši CherryBox24 Tabor Sežana, ki so v dodatnih kvalifikacijah za popolnitev 1. SNL prekrižali načrte Gorici, so  soboto odigrali novo pripravljalno tekmo, in sicer so se pomerili s hrvaškim prvoligašem Gorico. Izgubili so z 0:1, Ekipo Andreja Razdrha do konca pripravljalnega obdobja čaka še ena tekma, v torek se bodo pomerili s tekmecem iz prejšnje drugoligaške sezone Radomljami, potem pa bodo začeli odštevati do začetka nove sezone Prve lige Telekom Slovenije, v katero so se vrnili po 18 letih.