Poročile s tekme Mura : Maribor

Mura pred razprodano Fazanerijo Mariboru prizadejala prvo ničlo #video

1

NŠ Mura NK Maribor | Foto Mario Horvat/Sportida

Nogometaši Mure so v 11. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Maribor s 4:1 (2:0).

NK Olimpija NK Aluminij
Sportal Aluminij se je nevarno približal najboljšim #video

Sobočani, ki so bili pred obračunom v nizu treh porazov, so pred polnimi tribunami Fazanerije nadigrali doslej še neporažene in vodilne Mariborčane. Pri obeh ekipah je manjkalo nekaj igralcev, pri domačih denimo Špiro Peričić in Luka Šušnjara, pri gostih pa Mitja Viler, Marko Šuler, Martin Milec, Martin Kramarič, Gregor Bajde ... Manj se je to poznalo borbenim gostiteljem, ki so Mariboru že v 2. krogu povzročali preglavice in z njim igrali neodločeno. Tokrat pa so prišli do tretje zmage v sezoni.

Čeprav so imeli Mariborčani več žogo v posesti, pa so borbeni in konkretni Sobočani zasluženo dobili prvi polčas. Za razliko od tekmecev iz Maribora so si priigrali nekaj priložnosti, dvakrat pa tudi zadeli. Prvič že v deveti minuti, ko je Nik Lorbek z glavo po podaji Luke Bobičanca z desne strani zadel za 1:0 in svoj prvoligaški prvenec.

Muro je v vodstvo popeljal Nik Lorbek. | Foto: Mario Horvat/Sportida Muro je v vodstvo popeljal Nik Lorbek. Foto: Mario Horvat/Sportida

Na 2:0 je povišal sin nekdanjega slovenskega vratarja Boška Boškovića, Aleksandar Bošković, potem ko je v 38. minuti iz bližine v mrežo pospravil odbito žogo, potem ko je s prostega strela streljal Bobičanec, Jasmin Handanović pa je žogo poslal v vratnico. Domači so imeli lepo priložnost tudi v 17. minuti, ko je Rok Sirk s strelom z glavo iz bližine le za malenkost zgrešil cilj.

V 54. minuti je imel prav Sirk novo izjemno priložnost, ko je prišel do strela iz bližine, a namesto da bi poslal žogo v prazno mrežo, jo je poslal čez okvir. Sedem minut pozneje je malce z desne s sedmih metrov streljal Žan Karničnik, Handanović je žogo odbil. Zato pa so muraši potrdili zmago v 66. minuti.

Najprej se je zdelo, da se je žoga že ob strelu Sirka iz bližine od vratnice odbila čez golov črto, a sodniki niso dosodili zadetka, je pa ta sledil takoj po tem, ko je z desne strani podal Žiga Kous, na drugi vratnici pa je z glavo zadel Nino Kouter.

Fazanerija je bila razprodana. | Foto: Mario Horvat/Sportida Fazanerija je bila razprodana. Foto: Mario Horvat/Sportida

V 74. minuti pa so nevarno vendarle zagrozili tudi vijolični, strel Jasmina Mešanovića iz bližine je obranil Matko Obradović. V 78. minuti je na drugi strani Handanović posredoval po novem Sirkovem poskusu. V 85. minuti pa so Mariborčani znižali zaostanek, ko je z roba kazenskega prostora zadel Felipe Santos.

Za novo eksplozijo veselja domačih navijačev pa je v 90. minuti poskrbel Bobičanec, ki je po podaji Kouterja z roba kazenskega prostora zabil svoj prvi zadetek v prvi ligi za 4:1.

Mura bo v 12. krogu v soboto gostovala v Domžalah, Maribor pa bo gostil Aluminij.

Mura : Maribor 4:1 (2:0)

Stadion v Fazaneriji, gledalcev 5000, sodniki: Kajtazović (Kranj), Salkić in Kasapović (oba Ljubljana).

Strelci: 1:0 Lorbek (9.) 2:0 Bošković (38.), 3:0 Kouter (66.), 3:1 Santos (85.), 4:1 Bobičanec (90.).

Mura: Obradović, Kous, Maruško, Boškovič, Šturm, Kozar, Lorbek, Kouter, Karničnik (od 85. Rebernik), Bobičanec (od 90. Horvat), Sirk (od 90. Perčić).

Maribor: Handanović, Klinar, Ivković, Uskoković, Kolmanič, Dervišević, Vrhovec (od 46. Santos), Hotić, Vršič (od 62. Tavares), Zahović, Mlakar (od 73. Mešanović).

Rumeni kartoni: Sirk, Bobičanec; Vrhovec, Santos.

Rdeči karton: /.

Dogajanje na tekmi na Fazaneriji iz minute v minuto:

Konec tekme!

GOOOL! Zmago domačih je v 90. minuti s silovitim in natančnim strelom potrdil Luka Bobičanec!

GOOOL! Maribor je znižal zaostanek na 1:3. V 85. minuti je zadel Felipe Santos. Imajo Štajerci še dovolj moči za preobrat?

GOOOL! Mura vodi že s 3:0! V 66. minuti je zadel še Nino Kouter! Že pred tem je poskusil Rok Sirk, a je sodnik ocenil, da žoga ni prečkala golove črte.

Je žoga pri strelu Roka Sirka prečkala golovo črtovo?

Oddanih 90 glasov

Za nami je ura igre. Maribor je več pri žogi, a prave priložnosti za zadetek Štajerci še niso imeli.

Začetek drugega polčasa.

Konec prvega polčasa v Prekmurju.
Mura po prvih 45 minutah vodi z 2:0.

GOOOL! Mura do vodstva z 2:0! Po strelu Bobičanca je v 39. minuti žogo v gol spravil Aleksandar Bošković!

Za nami je 30 minut srečanja v Prekmurju.

17. minuta: Nova priložnost za Muro! Tokrat je z glavo poskusil Rok Sirk, a je za malenkost streljal mimo vrat.

GOOOL! Kakšen začetek Mure na domačem igrišču! V 9. minuti tekme je domače v vodstvo s strelom z glavo popeljal Nik Lorbek!

Začetek tekme v Prekmurju!

Enajsti krog Prve lige Telekom Slovenije se začenja na razprodani Fazaneriji, kjer domača Mura gosti Maribor. Kakšni sta začetni postavi obeh moštev?

Prvoligaško dogajanje na Planet TV in Sportalu

V sezoni 2018/19 boste štiri tekme #PLTS na vsak krog spremljali v neposrednem televizijskem prenosu na programih Planet in Planet 2. Ob tem bo na Planet 2 vsak ponedeljek ob 20. uri na sporedu še oddaja Goool!, ki jo vodi Dani Bavec. Več o razporedu tekem si lahko preberete TUKAJ.