Nedelja, 25. 10. 2020, 9.45

Zapravljene priložnosti Kopra

Neverjetno, kaj je zgrešil Koper: ko je lažje zadeti kot zgrešiti #video

2

NK Maribor : FC Koper, prva liga | Koprčani so v Ljudskem vrtu osvojili točko, a kaj lahko bi prišli tudi do velike zmage. Manjkalo ni veliko. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Koprčani so v Ljudskem vrtu osvojili točko, a kaj lahko bi prišli tudi do velike zmage. Manjkalo ni veliko.

Sobotnega obračuna 8. kroga Prve Lige Telekom Slovenije v Ljudskem vrtu si ne bomo zapomnili le po slabem sojenju, vsaj tako menijo pri Mariboru, ampak tudi po zapravljenih priložnostih gostov iz Kopra. Vsaj v dveh primerih bi bilo lažje zadeti kot zgrešiti.

Kanarčki, ki so v zadnjem času v odlični formi, se niso ustrašili tekmeca in kaj lahko bi se zgodilo, da bi se pri Mariboru spet držali za glavo. Koprčani bi lahko že v prvem polčasu vodili vsaj s 3:1, a so zaradi neučinkovitosti na odmor odšli z rezultatom 1:1. V prvem polčasu so sicer izkoristili enajstmetrovko, ki jo je izsilil Nardin Mulahusejnović, Dare Vršič in Žan Žužek pa sta svoji še lepši priložnosti zapravila.

Z nekaj metrov od gola, povsem sama sta streljala naravnost v vratarja Ažbeta Juga in se na koncu le prijela za glavo. Primorci so imeli vse v svojih nogah tudi nekaj minut pred koncem, ko so lepo izigrali domačo obrambo, a nesrečni Žužek je s svojo desnico žogo poslal mimo desne vratnice Juga. Ko zgrešiš take priložnosti, ne moreš premagati Maribora, to se je v soboto tudi potrdilo.