Konec rednega dela za odbojkarice na mivki

Na olimpijskem odbojkarskem tunrirju na mivki v ženski konkurenci je konec skupinskega dela. Znanih je vseh 16 dvojic, ki so napredovale v osmino finala.
Konec rednega dela za odbojkarice na mivki

V osmino finala se uvrstita prvi uvrščeni ekipi iz vsake skupine in dve najboljši tretjeuvrščeni dvojici. Ostale štiri dvojice, ki bodo v svojih skupinah osvojile tretje mesto, se bodo med seboj udarile za zadnji dve vstopnici v izločilne boje.

Dvoboj srečnih poraženk:

Četrtek, 3. avgust: Schwaiger/Schwaiger (Avt, 15) : Mullin/Dampney (VB, 6) 2:0 (15, 12) Klapova/Hajeckova (Češ, 13) : Meppelink/Van Gestel (Niz, 20) 0:2 (-17, -17)

Skupina A:

Sobota, 28. julij: Holtwick/Semmler (Nem, 12) : Klapova/Hajeckova (Češ, 13) 2:0 (16, 18) Larissa/Juliana (Bra, 1) : Rigobert/Li Juk Lo (Mri, 24) 2:0 (5, 10) Ponedeljek, 30. julij: Klapova/Hajeckova (Češ, 13) : Rigobert/Li Juk Lo (Mri, 24) 2:0 (10, 11) Larissa/Juliana (Bra, 1) : Holtwick/Semmler (Nem, 12) 2:0 (18, 13) Sreda, 1. avgust: Holtwick/Semmler (Nem, 12) : Rigobert/Li Juk Lo (Mri, 24) 2:0 (11, 10) Larissa/Juliana (Bra, 1) : Klapova/Hajeckova (Češ, 13) 2:0 (12, 18) Lestvica: Larissa/Juliana (Bra, 1) 3 tekme – 6 točk Holtwick/Semmler (Nem, 12) 3 - 5 ---------------------------------------- Klapova/Hajeckova (Češ, 13) 3 – 4 Rigobert/Li Juk Lo (Mri, 24) 3 - 3

Skupina B:

Sobota, 28. julij: Zhag Xi/Xue (Kit, 2) : Vasina/Vozakova (Rus, 23) 1:2 (18, -14, -14) Kuhn/Zumkehr (Švi, 11) : Arvanti/Tsiartsiani (Grk, 14) 2:0 (13, 19) Ponedeljek, 30. julij: Zhag Xi/Xue (Kit, 2) : Kuhn/Zumkehr (Švi, 11) 2:1 (18, -16, 8) Arvanti/Tsiartsiani (Grk, 14) : Vasina/Vozakova (Rus, 23) 2:1 (-18, 13, 12) Sreda, 1. avgust: Zhag Xi/Xue (Kit, 2) : Arvanti/Tsiartsiani (Grk, 14) 2:0 (17, 16) Kuhn/Zumkehr (Švi, 11) : Vasina/Vozakova (Rus, 23) 1:2 (-17, 19, -9) Lestvica: Vasina/Vozakova (Rus, 23) 3 - 5 Zhag Xi/Xue (Kit, 2) 3 – 5 ------------------------------- Kuhn/Zumkehr (Švi, 11) 3 - 4 Arvanti/Tsiartsiani (Grk, 14) 3 - 4

Skupina C:

Sobota, 28. julij: Slukova/Kolocova (Češ, 10) : Schwaiger/Schwaiger (Avt, 15) 2:1 (-10, 13, 13) May-Trenor/Walsh (ZDA, 3) : Cook/Hinchley (Avs, 22) 2:0 (18, 19) Ponedeljek, 30. julij: Schwaiger/Schwaiger (Avt, 15) : Cook/Hinchley (Avs, 22) 2:1 (-18, 20, 10) May-Trenor/Walsh (ZDA, 3) : Slukova/Kolocova (Češ, 10) 2:0 (14, 19) Sreda, 1. avgust: May-Trenor/Walsh (ZDA, 3) : Schwaiger/Schwaiger (Avt, 15) 2:1 (-17, 8, 10) Slukova/Kolocova (Češ, 10) : Cook/Hinchley (Avs, 22) 2:1 (16, -18, 11) Lestvica: May-Trenor/Walsh (ZDA, 3) 3 – 6 Slukova/Kolocova (Češ, 10) 3 - 5 ------------------------------------------------------- Schwaiger/Schwaiger (Avt, 15) 3 - 4 Cook/Hinchley (Avs, 22) 3 - 3

Skupina D:

Nedelja, 29. julij: Van Iersel/Keizer (Niz, 9) : Liliana/Baquerizo (Špa, 16) 1:2 (14, -16, -11) Kessy/Ross (ZDA, 4) : Zonta/Gallay (Arg, 21) 2:0 (11, 18) Torek, 31. julij: Liliana/Baquerizo (Špa, 16) : Zonta/Gallay (Arg, 21) 2:0 (20, 16) Kessy/Ross (ZDA, 4) : Van Iersel/Keizer (Niz, 9) 2:1 (15, -12, 8) Četrtek, 2. avgust: Van Iersel/Keizer (Niz, 9) : Zonta/Gallay (Arg, 21) 2:0 (12, 16) Kessy/Ross (ZDA, 4) : Liliana/Baquerizo (Špa, 16) 2:1 (19, -19, 17) Lestvica: Kessy/Ross (ZDA, 4) 3 - 6 Liliana/Baquerizo (Špa, 16) 3 - 5 ------------------------------------- Van Iersel/Keizer (Niz, 9) 3 - 4 Zonta/Gallay (Arg, 21) 3 - 3

Skupina E:

Nedelja, 29. julij: Goller/Ludwig (Nem, 8) : Palmer/Bawden (Avs, 17) 2:1 (18, -19, 8) Talita/Antonelli (Bra, 5) : Meppelink/Van Gestel (Niz, 20) 2:0 (10, 19) Torek, 31. julij: Talita/Antonelli (Bra, 5) : Goller/Ludwig (Nem, 8) 2:1 (19, -29, 13) Palmer/Bawden (Avs, 17) : Meppelink/Van Gestel (Niz, 20) 0:2 (-19, -15) Četrtek, 2. avgust: Goller/Ludwig (Nem, 8) : Meppelink/Van Gestel (Niz, 20) 2:0 (18, 14) Talita/Antonelli (Bra, 5) : Palmer/Bawden (Avs, 17) 2:1 (-18, 16, 9) Lestvica Talita/Antonelli (Bra, 5) 3 - 6 Goller/Ludwig (Nem, 8) 3 - 5 --------------------------------- Meppelink/Van Gestel (Niz, 20) 3 - 4 Palmer/Bawden (Avs, 17) 3 - 3

Skupina F:

Nedelja, 29. julij: Cicolari/Menegatti (Ita, 7) : Ukolova/Khomjakova (Rus, 18) 2:1 (-17, 18, 8) Mullin/Dampney (VB, 6) : Lessard/Martin (Kan, 19) 2:1 (-17, 14, 13) Torek, 31. julij: Mullin/Dampney (VB, 6) : Cicolari/Menegatti (Ita, 7) 0:2 (-18, -12) Ukolova/Khomjakova (Rus, 18) : Lessard/Martin (Kan, 19) 2:1 (18, -28, 13) Četrtek, 2. avgust: Cicolari/Menegatti (Ita, 7) - Lessard/Martin (Kan, 19) 2:1 (12, -23, 10) Mullin/Dampney (VB, 6) : Ukolova/Khomjakova (Rus, 18) 0:2 (-23, -13) Lestvica: Cicolari/Menegatti (Ita, 7) 3 - 6 Ukolova/Khomjakova (Rus, 18) 3 - 5 --------------------------------- Mullin/Dampney (VB, 6) 3 - 4 Lessard/Martin (Kan, 19) 3 - 3

Seznam dosedanjih olimpijskih prvakinj v odbojki na mivki:

1996 (Atlanta) - Jackie Silva in Sandra Pires 2000 (Sydney) - Natalie Cook in Kerri Pottharst 2004 (Atene) – Kerri Walsh in Misty May 2008 (Peking) - Kerri Walsh in Misty May-Treanor

Sorodne vsebine

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

Popularno

Vroči članki

Najbolj brano