Branilca naslova dobila zadnjo tekmo rednega dela

Redni del se je zaključil tudi pri moških. Tako kot pri ženskah je tudi tukaj že znanih vseh 16 dvojic osmine finala.
Branilca naslova dobila zadnjo tekmo rednega dela

Štiriindvajset ženskih dvojic je začelo z dvoboji skupinskega dela, ki so razdeljene v šest skupin po štiri. V osmino finala se uvrstita prvi uvrščeni ekipi iz vsake skupine in dve najboljši tretjeuvrščeni dvojici. Ostale štiri dvojice, ki bodo v svojih skupinah osvojile tretje mesto, se bodo med seboj udarile za zadnji dve vstopnici v izločilne boje.

Dvoboj srečnih poraženencev:

Četrtek, 3. avgust: Erdmann/Matysik (Nem, 8) : Benes/Kubala (Češ, 14) 2:1 (-15, 19, 13) Binstock/Reader (Kan, 19) : Nicolai/Lupo (Ita, 13) 0:2 (-16, -20)

Skupina A:

Nedelja, 29. julij: Emanuel/Alison (Bra, 1) : Doppler/Horst (Avt, 24) 2:1 (19, -17, -14) Heuscher/Bellaguarda (Švi, 12) : Nicolai/Lupo (Ita, 13) 0:2 (-19, -18) Torek, 31. julij: Emanuel/Alison (Bra, 1) : Heuscher/Bellaguarda (Švi, 12) 2:0 (17, 12) Nicolai/Lupo (Ita, 13) : Doppler/Horst (Avt, 24) 0:2 (-18, -17) Četrtek, 2. avgust: Emanuel/Alison (Bra, 1) : Nicolai/Lupo (Ita, 13) 2:0 (-24, -18) Heuscher/Bellaguarda (Švi, 12) : Doppler/Horst (Avt, 24) 2:0 (22, 12) Lestvica: Emanuel/Alison (Bra, 1) 3 tekme - 6 točk Heuscher/Bellaguarda (Švi, 12) 2 - 4 ------------------------------------------------ Nicolai/Lupo (Ita, 13) 3 - 4 Doppler/Horst (Avt, 24) 3 - 4

Skupina B:

Nedelja, 29. julij: Herrera/Gavira (Špa, 11) : Benes/Kubala (Češ, 14) 2:0 (23, 16) Rogers/Dalhausser (ZDA, 2) : Ašahi/Širatori (Jap, 23) 2:0 (15, 16) Torek, 31. julij: Benes/Kubala (Češ, 14) : Ašahi/Širatori (Jap, 23) 2:1 (-17, 12, 7) Rogers/Dalhausser (ZDA, 2) : Herrera/Gavira (Špa, 11) 2:1 (-19, 16, 13) Četrtek, 2. avgust: Herrera/Gavira (Špa, 11) : Ašahi/Širatori (Jap, 23) 2:0 (19, 20) Rogers/Dalhausser (ZDA, 2) : Benes/Kubala (Češ, 14) 2:0 (13, 15) Lestvica: Rogers/Dalhausser (ZDA, 2) 3 - 6 Herrera/Gavira (Špa, 11) 3 - 5 -------------------------------- Benes/Kubala (Češ, 14) 3 - 4 Ašahi/Širatori (Jap, 23) 3 - 3

Skupina C:

Sobota, 28. julij: Brink/Reckermann (Nem, 3) : Semenov/Prokopiev (Rus, 22) 2:0 (19, 17) Xu/Wu (Kit, 10) : Heyer/Chevallier (Švi, 15) 1:2 (18, -16, -12) Ponedeljek, 30. julij: Brink/Reckermann (Nem, 3) : Xu/Wu (Kit, 10) 2:1 (-13, 19, 8) Heyer/Chevallier (Švi, 15) : Semenov/Prokopiev (Rus, 22) 2:1 (26, -18, 13) Sreda, 1. avgust: Brink/Reckermann (Nem, 3) : Heyer/Chevallier (Švi, 15) 2:0 (14, 16) Xu/Wu (Kit, 10) : Semenov/Prokopiev (Rus, 22) 1:2 (27, -17, 12) Lestvica: Brink/Reckermann (Nem, 3) 3 - 6 Heyer/Chevallier (Švi, 15) 3 - 5 --------------------------------- Semenov/Prokopiev (Rus, 22) 3 - 4 Xu/Wu (Kit, 10) 3 - 3

Skupina D:

Sobota, 28. julij: Fijalek/Prudel (Pol, 9) : Samoilovs/Sorokis (Lat, 16) 1:2 (12, -15, -12) Gibb/Rosenthal (ZDA, 4) : Chiya/Goldschmit (JAR, 21) 2:0 (10, 11) Ponedeljek, 30. julij: Samoilovs/Sorokis (Lat, 16) : Chiya/Goldschmit (JAR, 21) 2:0 (13, 10) 2:0 (13, 10) Gibb/Rosenthal (ZDA, 4) : Fijalek/Prudel (Pol, 9) 0:2 (-17, -17) Sreda, 1. avgust: Fijalek/Prudel (Pol, 9) : Chiya/Goldschmit (JAR, 21) 2:0 (19, 13) Gibb/Rosenthal (ZDA, 4) : Samoilovs/Sorokis (Lat, 16) 2:0 (10, 16) Lestvica: Gibb/Rosenthal (ZDA, 4) 3 - 5 Fijalek/Prudel (Pol, 9) 3 - 5 -------------------------------- Samoilovs/Sorokis (Lat, 16) 3 - 5 Chiya/Goldschmit (JAR, 21) 3 – 3

Skupina E:

Nedelja, 29. julij: Nummerdor/Schuil (Niz, 5) : Hernandez/Fane (Ven, 20) 2:1 (18, -17, 10) Erdmann/Matysik (Nem, 8) : Plavins/Smedins (Lat, 17) 1:2 (-19, 21, 9) Torek, 31. julij: Plavins/Smedins (Lat, 17) : Hernandez/Fane (Ven, 20) 2:0 (-14, -16) Nummerdor/Schuil (Niz, 5) : Erdmann/Matysik (Nem, 8) 2:0 (-9, -16) Četrtek, 2. avgust: Nummerdor/Schuil (Niz, 5) : Plavins/Smedins (Lat, 17) 0:2 (-14, -18) Erdmann/Matysik (Nem, 8) : Hernandez/Fane (Ven, 20) 2:1 (-20, 16, 11) Lestvica: Plavins/Smedins (Lat, 17) 3 - 6 Nummerdor/Schuil (Niz, 5) 3 - 5 -------------------------------- Erdmann/Matysik (Nem, 8) 3 - 4 Hernandez/Fane (Ven, 20) 3 - 3

Skupina F:

Sobota, 28. julij: Grotowski/Thompson (VB, 6) : Binstock/Reader (Kan, 19) 0:2 (-19, -13) Cunha/Ricardo (Bra, 7) : Skarlund/Spinnangr (Nor, 18) 2:0 (14, 18) Ponedeljek, 30. julij: Skarlund/Spinnangr (Nor, 18) : Binstock/Reader (Kan, 19) 2:0 (14, 18) Grotowski/Thompson (VB, 6) : Cunha/Ricardo (Bra, 7) 0:2 (-17, -12) Sreda, 1. avgust: Grotowski/Thompson (VB, 6) : Skarlund/Spinnangr (Nor, 18) 0:2 (-20, -13) Cunha/Ricardo (Bra, 7) : Binstock/Reader (Kan, 19) 2:0 (18, 22) Lestvica: Cunha/Ricardo (Bra, 7) 3 - 6 Skarlund/Spinnangr (Nor, 18) 3 – 5 ---------------------------------- Binstock/Reader (Kan, 19) 3 - 4 Grotowski/Thompson (VB, 6) 3 - 3

Seznam dosedanjih olimpijskih prvakov v odbojki na mivki:

1996 (Atlanta) - Karch Kiraly in Kent Steffes 2000 (Sydney) - Dain Blaton in Eric Fonoimoana 2004 (Atene) – Ricardo Santos in Emanuel Rego 2008 (Peking) - Phil Dalhausser in Todd Rogers

Sorodne vsebine

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

Popularno

Vroči članki

Najbolj brano