7. 8. 2012,
21.54

Torek, 7. 8. 2012, 21.54

Alabaujeva neulovljiva za tekmice

Španka Marina Alabau je osvojila zlato olimpijsko medaljo na jadralni deski RS:X (26 točk). V Weymouthu je srebro osvojila Finka Tuuli Petäjä (46), bron pa Poljakinja Zofia Noceti-Klepacka (47).

Alabaujeva je imela praktično nedosegljivo prednost 12 točk pred tekmicami že pred regato najboljše deseterice za medalje, z zmago v finalnem plovu pa je svoje vodstvo povečala na 20 točk. V ozadju pa se je bil ogorčen boj sedmerice za preostali odličji. Četrto mesto v finalni regati je bilo dovolj, da je Petäjä s točko prednosti prehitela Noceti-Klepacko ter s tretjega napredovala na drugo mesto. Poljakinja, ki je bila po desetih regatah peta, pa je s tretjim mestom v finalu na koncu pristala na tretji stopnički zmagovalnega odra. Mesto za njo je finale začela Ukrajinka Olga Maslivets, tudi drugo mesto pa je bilo premalo, da bi bila višje od končnega četrtega mesta (48 točk).