Sebastijan Škorc OK Merkur Maribor Odbojkarska liga prvakov

Sreda, 1. 12. 2021, 22.31

Odbojkarska Liga prvakov, 1. krog

Mariborčani po pričakovanjih brez možnosti na Poljskem

Azoty Kedzierzyn Kozle : OK Merkur Maribor | Mariborčani so ligo prvakov odprli s porazom. | Foto Guliverimage

Mariborčani so ligo prvakov odprli s porazom.

Odbojkarji OK Merkur Maribor so danes začeli tekmovanje v ligi prvakov, v kateri jim žreb, ki jim je namenil skupino C, ni bil naklonjen. Za uvod so v Kedzierzyn-Kozleju z 0:3 (-19, -18, -17) izgubili proti domači ekipi Azoty Zaksa, aktualnemu evropskemu prvaku.

OK Merkur Maribor
Sportal Mariborčani odštevajo ure do zahtevnega izziva: Naj se "cirkus" začne

"Vemo, proti komu igramo. Mi se bomo letos v ligi prvakov predvsem učili, to nam bo pomagalo na drugih tekmah," je pred tekmo napovedal trener Mariborčanov Sebastijan Škorc, posebej optimistični pred gostovanjem na jugu Poljske pa niso bili niti igralci. Realno so se zavedali, da bi bil pri branilcih naslova in na desetih tekmah letošnjega poljskega prvenstva še neporaženih poljskih prvakov, pri katerih igra nekaj poljskih reprezentantov, zvezdi pa sta Američana, velik uspeh že osvojeni niz.

Na samem začetku so gosti gostitelje nekoliko preveč spoštovali, tako da so ti povedli s 7:2. Toda nato so vzpostavili ravnotežje, začeli tekmece loviti, pri izidu 18:17 so celo zapravili protinapad za izenačenje, zatem pa je njihova igra razpadla. Domači, ki so igrali brez Davida Smitha, so uveljavili premoč v bloku, z njim so kompenzirali nekoliko slabši sprejem.

Škorčevi varovanci so zabeležili prvo ničlo. | Foto: Bojan Javornik Škorčevi varovanci so zabeležili prvo ničlo. Foto: Bojan Javornik

Podobno kot prvi se je začel tudi drugi niz, le da tokrat Poljaki niso pustili, da bi se Slovenci nevarneje približali. Domači trener je sredi niza v igro poslal tudi rezerviste, Mariborčani so ti izkoristili, prišli bližje, toda vodstva 2:0 niso ogrozili.

Škorčevi varovanci so se dobro upirali tudi v tretjem nizu, še pri izidu 17:16 držali niz odprt, toda nato dovolili, da domači osvojijo šest zaporednih točk, s tem je bil njihov odpor končan.

Najboljši igralec tekme je bil domači sprejemalec Kamil Semeniuk, dosegel je 17 točk, tudi štiri ase, Aleksander Sliwka jih je prispeval 13, pri slovenskih prvakih je bil z 11 najučinkovitejši Madžar Roland Gergye, Ahmed Ihbajri jih je dodal deset.

Naslednjo tekmo bodo Mariborčani igrali čez 14 dni, ko bodo gostili italijansko Lube Civitanovo.

Na delu še slovenski legionarji

V skupini A je nemški Friedrichshafen, katerega kapetan je Dejan Vinčić, moral priznati premoč belgijskemu prvaku Roeselare, v skupini D pa je ruski Zenit iz Sankt Peterburga, za katerega je kapetan slovenske reprezentance Tine Urnaut dosegel šest točk, gladko s 3:0 v nizih ugnal Benfico.

V skupini C je gladko zmago proti ruskemu Lokomotivu Novosibirsku zabeležil predlanski evropski prvak in zadnji italijanski prvak Cucine Lube Civitanova, za katerega igra slovenski odbojkar Rok Jerončič, ki ga je v reprezentanco zvabila Italija.

Danijel Koncilja je na torkovem gostovanju s soigralci Cannesa pri Fenerbahčeju izgubil z 0:3, ob porazu je vknjižil 11 točk, dosegel je štiri bloke, toliko jih je pri turškem moštvu zmogel le še Ahmet Tümer.