Ponedeljek, 19. 9. 2022, 11.35

Slovenski odbojkarski reprezentant se seli v Iran

slovenska odbojkarska reprezentanca Iran Mitja Gasparini | Mitja Gasparini si je v tujini že služil odbojkarski kruh v Grčiji, Italiji, Južno Koreji, Franciji, na Poljskem in Japonskem, zdaj pa odhaja še v Iran. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Mitja Gasparini si je v tujini že služil odbojkarski kruh v Grčiji, Italiji, Južno Koreji, Franciji, na Poljskem in Japonskem, zdaj pa odhaja še v Iran.

Slovenski odbojkarski reprezentant Mitja Gasparini se po dveh letih igranja za kamniški Calcit Volley spet seli v tujino. V naslednji sezoni bo 38-letni veteran, ki je s Slovenijo osvojil dve srebrni kolajni na evropskih prvenstvih, igral v iranski elitni ligi, in sicer za ekipo Fooland Sirjan, so sporočili iz Odbojkarske zveze Slovenije (OZS).

SP za tretje mesto Slovenija Brazilija Gheorghe Cretu
Sportal Veliko priznanje za slovenskega odbojkarskega selektorja

Nova ekipa 38-letnega slovenskega korektorja Mitjo Gasparinija je predlani osvojila naslov iranskega prvaka, lani pa je izpadla v polfinalu končnice.

Za Izoljana, ki se je že pridružil ekipi v Sirjanu, bo to osma ekipa v tujini. Doslej je igral za grški Iraklis, poljski Jastrzebski Wegiel, Verono, korejski ekipi Cheonan Hyundai in Inheon, Paris Volley ter japonsko Nagoyo.

Letos je s slovensko reprezentanco na svetovnem prvenstvu osvojil četrto mesto, kar je največji uspeh v zgodovini omenjenega tekmovanja. Slovenija je sicer na evropskih prvenstvih trikrat osvojila srebrno medaljo. Dvakrat (2015 in 2019) tudi s pomočjo Primorca.