Nova KBM Branik pokal CEV

Sreda, 21. 12. 2022, 21.48

Pokal CEV, druga tekma 1. kroga

Mariborčanke zanesljivo v osmino finala

Pokal CEV: Nova KBM Branika - Pölkky Kuusamo | Mariborčanke so se uvrstile v osmino finala pokala CEV. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Mariborčanke so se uvrstile v osmino finala pokala CEV.

Odbojkarice Nova KBM Branika so tudi na povratni tekmi 1/16 finala pokala Cev premagale finski Pölkky Kuusamo. Domačo tekmo so dobile s 3:0 (21, 13, 24) in se prebile med 16 najboljših v tem tekmovanju.

Calcit Volley
Sportal Za Kamničanke usoden tretji niz, Mariborčanke zmagale na Finskem

Odbojkarice Nove KBM Branika so tudi na povratni tekmi šestnajstine finala pokala Cev premagale ekipo in Kuusama, a imele glede na gladko zmago na prvi tekmi na Finskem več dela od pričakovanj.

Varovanke Bruna Najdiča so v prvem nizu po uvodnem otipavanju ušle na 10:7, a vodstva niso uspele nadgraditi. Gostje s skrajnega severa Evrope so se spet približale na točko, gostiteljice pa so z delnim izidom 3:0 poskrbeli za domače vodstvo 20:16 in mirnejše nadaljevanje.

Fotogalerija s tekme v Mariboru (Matic Klanšek Velej/Sportida):

1 / 33

A gostje so niso dale, še znižale na 21:20 in 22:21, Monika Potokar pa je v končnici poskrbela za gladko zmago.

Drugi niz je bil popolnoma v znamenju domačih, ko so po 5:5 dosegle osem zaporednih točk. Najkasneje pri izidu 17:7 pa je bilo jasno, da je tudi ta del igre dobljen.

V tretjem nizu je po vodstvu z 19:15 kazalo, da bo dvoboja hitro konec. Štiri točke naskoka so imele Mariborčanke tudi pri 23:19, a je nezbranost gostiteljice skorajda prisilila v dodaten niz. Gostje so dosegle štiri točke zaporedoma, izenačile še na 24:24, končnica niza pa je vendarle pripadla domačim.

Najboljša posameznica na tekmi, ki je trajala 72 minut, je bila Lorena Lorber Fijok z 18 točkami.