Sreda, 16. 11. 2016, 21.53

Liga prvakov, kvalifikacije, 3. krog (prva tekma)

Oranžni zmaji v Tivoliju porazili trdožive francoske podprvake

ACH Volley Arago de Sete | Foto Morgan Kristan / Sportida

Odbojkarji ACH Volleyja so na prvi tekmi 3. kroga kvalifikacij za uvrstitev v skupinski del lige prvakov v Tivoliju s 3:1 v nizih porazili francoskega podprvaka Arago de Sete.

Slovenski prvaki so na pol poti do svojega cilja, glede na prikazano v Tivoliju imajo za uvrstitev v ligo prvakov realne možnosti. Tekma je pokazala, da gre za dve izenačeni ekipi, ki imata nihanja v svoji igri, Ljubljančani, ki so imeli največjo krizo v drugem delu drugega niza, pa so si zmago zagotovili predvsem z odličnim blokom in dobrimi servisi v odločilnih trenutkih.

"Lahko rečem, da sem danes srečen trener. Zelo zadovoljen s tem, kar so fantje prikazali in močno verjamem, da se nam bodo izpolnile želje in da se bomo uvrstili v ligo prvakov. Tekmo smo fantastično odprli, v prvem nizu nam je šlo vse kot po maslu, bili smo res zbrani. Tekmec je naredil veliko napak pri servisu, vedel pa sem, da se to ne bo nadaljevalo v nedogled. V drugem nizu so servis popravili, mi pa smo malo počepnili. Dobili smo jih po prstih, a to je bila le spodbuda, da se spet dvignemo. Končna ocena je, da smo pokazali zelo kakovostno predstavo, ki jo bomo poskušali ponoviti tudi v Franciji. Zahvala tudi navijačem, bili so izvrstni, vsi smo veseli, da smo igrali v Tivoliju, za mene osebno je to najboljša dvorana za igranje odbojke," je po tekmi dejal trener ACH Volleyja Zoran Kedačič.