Ponedeljek, 28. 8. 2017, 22.25

Evropsko prvenstvo, 3. krog

Slovenci so si po medli predstavi močno zagrenili življenje

Slovenija Bolgarija odbojka | Foto CEV

Slovenska odbojkarska reprezentanca je na zadnji tekmi skupinskega dela evropskega prvenstva na Poljskem grdo izgubila (0:3) proti Bolgariji in v skupini C zasedla tretje mesto. V tako imenovanem play-offu se bodo srečali z domačini Poljaki, ki jih bo v sredo  v tekmi z našimi fanti v Krakovu spodbujalo 15 tisoč gorečih navijačev.

Slovenski odbojkarji, ki so začeli v postavi Alen Šket, Mitja Gasparini, Dejan Vinčić, Tine Urnaut, Jani Kovačič, Alen Pajenk, Jan Kozamernik, so obračun z Bolgari dobro odprli in vodili vse do 14:12. Sledil je nerazumljiv mrk in Bolgari so z delnim izidom 6:0 Slovencem pobegnili ter se do konca niza niso več dali ujeti. Statistika pravi, da je imela Kovačeva četa v uvodnem nizu le 22-odstotno uspešnost napada, kar je premalo, da bi lahko resno ogrozili tekmeca, kot je Bolgarija.

Slovenci so bili blizu tudi v drugem nizu. Z Bolgari so se ves čas izmenjavali v vodstvu, na koncu pa so v dramatični končnici več znanja pokazali tekmeci, ki so z 28:26 povedli že z 2:0 v nizih.

Nesrečno izgubljen drugi niz je na naših fantih pustil posledice, saj so v tretjem nizu igrali le še Bolgari in gladko zmagali (25:17) ter si zagotovili drugo mesto v skupini.

Selektorjeve besede po hudem porazu:

"Od prvega trenutka govorimo o tem, da je eno postati presenečenje tekmovanja, povsem drugo pa priti na prvenstvo kot eden od favoritov." | Foto: CEV "Od prvega trenutka govorimo o tem, da je eno postati presenečenje tekmovanja, povsem drugo pa priti na prvenstvo kot eden od favoritov." Foto: CEV "Še naprej delamo neumne napake in se iz njih ničesar ne naučimo. Proti Rusom nismo izkoristili napada za zmago, v drugem nizu te tekme pa smo spet imeli priložnost na slab sprejem tekmecev. Zato je zelo težko karkoli povedati. Pogovarjamo se o nekaterih stvareh, jih pojasnjujemo, a še vedno nekaj zmanjka. Od prvega trenutka govorimo o tem, da je eno postati presenečenje tekmovanja, povsem drugo pa priti na prvenstvo kot eden od favoritov. Na trenutke imam občutek, kot da se ne znamo boriti. Vsakokrat pridemo do vodstva dveh, treh točk, nato pa naredimo napake, ki jih ne znam pojasniti. Zakaj, kako, to bomo videli, se o tem pogovorili. Ampak še vedno je prva stvar, ki nam manjka, borba. To nam manjka in zato je rezultat tak. Seveda imamo še naprej možnosti, da prikažemo dobro odbojko. Ampak morali bomo vsi skupaj dati več od sebe in stvari narediti bolje," je bil po tekmi vidno zaskrbljen slovenski selektor Slobodan Kovač.

STA

Namesto Finske Slovenci dobili Poljake

V skupini A si je z zmago nad Finsko prvo mesto in neposredno uvrstitev v četrtfinale zagotovila Srbija, drugo mesto pa je po zmagi nad Estonijo osvojila Poljska, ki bo v sredo tudi nasprotnica Slovenije. Ta ima na Poljsko lepe spomine, saj jo je pred dvema letoma v Bolgariji v četrtfinalu EP premagala in poslala v domovino. Se lahko zgodba ponovi?