Torek, 28. 2. 2017, 10.45

1. DOL, MOŠKI, DRUGI DEL, 3. KROG

Trener Matevž Kamnik zaigral in premagal Salonit #video

Matevž Kamnik Maribor odbojka | Foto Špela Horvat

Odbojkarji Maribora so v 3. krogu 1. DOL za moške (modra skupina) premagali Salonit Anhovo s 3:1. Za Štajerce je v polju na presenečenje gostov zaigral tudi trener Matevž Kamnik in dosegel kar 17 točk.

V ekipi Maribora je na presenečenje gostov zaigral Matevž Kamnik, trener mariborskega kluba, pred leti prvi bloker slovenske reprezentance, ki je aktivno pot končal zaradi težav z levim kolenom, a očitno te niso več tako hude.

Da ni pozabil odbojke, je pokazal že na začetku tekme, ko je z dvema blokoma dosegel dve točki in mariborsko ekipo popeljal v vodstvo, ki so ga Primorci s točkami Saše Gadnika in Arsenija Mutapčije izničili pri rezultatu 13:13, prvič v nizu pa povedli pri 17:16.

V nadaljevanju sta Kamnik in Dejan Pelemiš z nekaj točkami poskrbela za preobrat z vodstvom Maribora 23:21. V izenačeni končnici so domači s četrto zaključno žogo z blokom Kamnika dosegli zmagovito točko v nizu.

"Po dveh letih in pol sem spet zaigral. Občutki so dobri, toda ne vem, kaj se bo čez noč dogajalo s kolenom. Ponosen sem na soigralce, odigrali so dobro tekmo, ko je bilo najbolj potrebno, so pokazali pravi obraz. Zmage in treh točk sem zelo vesel," je povedal trener in igralec Maribora Matevž Kamnik.