3 mesece

1. DOL za ženske, drugi del, četrti krog

Kamničanke izgubile prvo točko v sezoni

Kamničanke so zmagale tudi v Novi Gorici.

V četrtem krogu drugega dela odbojkarskega prvenstva za ženske so branilke naslova, članice Calcit Volleyja, v gosteh s 3:2 premagale Gen-I Volley. Kamničanke v tej sezoni še ne poznajo poraza v DP. Druge Mariborčanke so s 3:1 premagale Ankarančanke.

Calcit Volley, liga prvakinj
Sportal Kamničanke in Mariborčanke oddale niz

Kamničanke so v Novo Gorico dopotovale s 17 zaporednimi zmagami, GEN-I Volley pa s svojimi predstavami ni napovedoval, da bi lahko pripravil presenečenje. A je bil izrazitim favoritinjam povsem enakovreden in vse do zaključka tekme celo v igri za še ugodnejši rezultat. Na koncu jih je v "tie breaku" rešila prav nekdanja igralka novogoriškega kluba Lara Rituper, ki je pri izidu 11:12 dvakrat blokirala domače napade, s tem pa gostjam zagotovila dve zaključni žogi. Prvo niso izkoristile, drugo pa so, za to so z napako poskrbele kar domače igralke, ki so sicer tudi četrti niz izgubile v končnici.

Pred njo so vodile še z 18:16, a so se gostje rešile predvsem po zaslugi servisov Sare Najdič ter ob koncu dveh blokov Rituper in Maše Pucelj. Slednja je bila s 26 točkami najučinkovitejša igralka tekme, Rituper je v statistiko vpisala šest blokov, Najdič pa tri ase.

Če Novogoričanke na presenečenje niso postavile pike na i, pa to ne velja za Koprčanke. Varovanke Marka Kalca so v Šempetru za razliko od Gen-I Volleyja dobile izenačen peti niz. Največ zaslug za to ima Nina Đukić, ki je dosegla 23 točk, izkazale pa so se tudi druge igralke. Anamarija Vovk je prispevala le točko manj, sestri Polona in Špela Marušič sta skupaj dosegli šest blokov, prav toliko jih je sama prispevala Taisia Horolska.

Edine favoritinje, ki so v tem krogu osvojile vse tri točke, so bile igralke Nove KBM Branika, ki so bile s 3:1 boljše od Ankarana. Prva dva niza sta napovedovala lahko delo, toda Primorke so v tretjem pokazale zobe. A le za kratek čas, v četrtem gostiteljic, pri katerih je Iza Mlakar dosegla 18 točk, niso ogrozile.