Sobota, 3. 2. 2024, 21.25

1. DOL za ženske, drugi del, šesti krog

Odbojkarice Branika v treh nizih odpravile Šempetranke

Mariborčanke so premagale Šempetranke.

V ženski prvi odbojkarski ligi so v šestem krogu modre skupine odbojkarice Branika, GEN-I Volley in Calcita prišle do gladkih zmag s 3:0 v nizih.

Odbojkarska LP: ACH Volley - Trentino
Sportal ACH Volley ni povsem izkoristil poraza Kamničanov

Favorizirane Kamničanke po 20. zmagi na prav toliko tekmah zasedajo vrh modre skupine. Doslej so tekmicam oddale le eno točko in jih imajo 59. Sledijo Mariborčanke (47 točk), Šempetranke (35), Novogoričanke (32), na dnu pa sta Luka Koper (17) in Ankaran (17).

Mariborčanke tudi brez korektorice Ize Mlakar niso imele večjih težav proti Šempetrankam. Že v prvem nizu niti za trenutek niso popustile in ga dobile s 25:17. V drugem so takoj začele s 5:0, s čimer so postavile temelje za vodstvo z 2:0. Tudi tretji niz je bil podoben, le da so domačinke začele z nizom 7:0. Za razliko od prejšnjih dveh nizov, so tokrat bankirke nekoliko popustile in dovolile gostjam, da se približajo na 13:10. Potem pa je mariborski mlin znova začel mleti in do konca tekmicam prepustil le še štiri točke.

Odbojkarice iz Nove Gorice so primorskem derbiju proti Ankaranu zanesljivo slavile. Tesen je bil le prvi niz, ki so ga gostje dobile na razliko s 27:25. V njem so Ankarančanke vodile tudi z 22:18 ter 23:21, a morale priznati premoč varovankam Vasje Samca Lipicerja.