1 DOL Calcit Volley ACH Volley Panvita Pomgrad Salonit Anhovo

Sobota, 16. 2. 2019, 21.23

1. DOL, moški, 16. krog

Maribor v derbiju kroga nadigral Salonit

OK Maribor 1 | Maribor je v derbiju kroga nadigral Salonit. | Foto Facebook OK Maribor

Maribor je v derbiju kroga nadigral Salonit.

V derbiju 16. kroga 1. DOL za moške je Maribor v dvorani Tabor s 3:0 premagal Salonit in Kanalcem ušel na lestvici, ob enem pa zadržal stik s Kamnikom, ki je že v petek premagal Črnuče. Veliko težje od pričakovanj se je nove zmage v Murski Soboti veselil ACH Volley. Prva dva niza domačini pretili vse do konca, v tretjem pa popustili in oranžni zmaji so zabeležili nove tri točke. V Kranju in Novem mestu se je tekma odločala v petem nizu, zmagi pa sta na koncu vendarle ostali doma.

Salonit je z zadnjimi uspehi najavil kandidaturo za drugo mesto po rednem delu, a je v Mariboru padel na trdna tla. Ne toliko zaradi odlične igre gostiteljev, ampak zaradi svoje igre, v štajerski prestolnici je povsem odpovedal. Predvsem po zaslugi slabega napada (le 29-odstotna uspešnost), ki je bil tudi posledica ne najboljšega sprejema. Domači so imeli večji del tekme vse niti v svojih rokah, to mogoče ne velja le za začetek, v uvodu so namreč Kanalci nekajkrat vodili.

V prvem nizu jih je pokopala serija domačih točk za vodstvo 16:11, v drugem začetek, Mariborčani so prišli do vodstva z 11:3, v tretjem pa so domači že vodili za štiri točke 10:6, Kanalci so jih lovili, a ujeli ne. V svojih vrstah niso imeli razpoloženega igralca, tudi pri gostiteljih nihče ni ravno blestel, s 16 oziroma 15 točkami pa sta bila najučinkovitejša Žiga Donik in Rok Možič. Glavna razlika med ekipama je bila v servisu, Maribor je dosegel devet asov, od tega Uroš Planinšič štiri, gostje le enega.

ACH Volley se je spet mučil

Podobno kot prejšnji teden v Tivoliju so se njegovi varovanci mučili tudi v Murski Soboti. V njihovi igri je bilo veliko nihanj, napad jim ni stekel, kot bi si želeli, posledica tega je bila, da so se morali v prvih dveh nizih reševati v končnici. V prvem nizu so bili s Prekmurci izenačeni pri izidu 22:22, v drugem pa pri izidu 19:19. Najboljši igralec tekme je bil Uroš Pavlović, ki je v svojem mestu proti nekdanji ekipi dosegel 13 točk, pet z blokom, prav ta element pa je bil tisti, v katerem so bili Ljubljančani izrazito boljši.

Fotogalerija iz Murske Sobote (foto: Blaž Weindorfer / Sportida):

1 / 31

"Ne bi rekel, da imamo težave s pristopom. Tekmeci v državnem prvenstvu so proti nam izredno motivirani, vsi nas hočejo premagati, ali vsaj vzeti kakšen niz. Tako kot smo mi motivirani proti bogatejšim in kakovostnejšim klubom v ligi prvakov. V odbojki so favoriti le na papirju, presenečenja so možna," je že po prejšnjem krogu, ko je imel njegov ACH Volley na začetku nekaj težav s Krko, dejal novi strateg državnih prvakov Matija Pleško.