1. 8. 2012,
12.11

Sreda, 1. 8. 2012, 12.11

Zmagi vodilnih – Maribor zlahka, Olimpija nekoliko manj

Derbiju 20. kroga smo bili priča v Ljudskem vrtu, kjer so "Vijoličasti" bili precej boljši nasprotnik in zmagali z 3:0. Slavili tudi Gorica, Celje in Olimpija, v Kranju pa nismo videli golov.

Sobotni del prvoligaškega sporeda sta odprli Gorica in Mura 05. Zmagala je Gorica, ki Muri ni dovolila, da bi se ji približala na po točkah. Mura je imela v sodnikovem dodatku po igranju z roko na voljo tudi strel z bele točke, toda Vasja Simčič je obranil strel Damjana Boharja, odbito žogo pa je Jure Travner poslal v vratnico. Mura je še naprej na zadnjem mestu. Celjani so z odločilnim zadetkom makedonskega rezervista Luftija Bilalija premagali Domžalčane.

Čeprav je Koper pod vodstvom italijanskega stratega Rodolfa Vanolija v Ljudski vrt prišel precej optimističen, mu ni uspelo pripraviti presenečenja. Glavna zvezda "vijoličastih" je bil Agim Ibraimi, ki je prispeval dva od treh mariborskih golov. Predvsem drugi, tega je dosegel v sodnikovem podaljšku je bil prava mojstrovina. Nekoliko bolj napeto je bilo v Velenju, kjer je Rudar pod vodstvom nekdanjega "zmaja" Aleša Čeha gostil Olimpijo. Tekmo je v 47. minuti odločil 18-letni Andraž Šporar. Ljubljančani so v 68. minuti ostali tudi brez Matica Finka, a minimalno prednost kljub temu uspešno ohranili. V nedeljo je bila na sporedu še ena tekma - v Kranju sta se domači Triglav in Aluminij razšla brez zadetkov.