28. 6. 2012,
19.52

Četrtek, 28. 6. 2012, 19.52

Žlogar: Italijani so bili konkretnejši

Velik junak drugega polfinalnega obračuna je postal Mario Balotelli, ki je dosegel oba zadetka proti Nemčiji in popeljal soigralcev v finale. Za komentar tekme smo prosili Antona Žlogarja.

Obračun med Nemčijo in Italijo je že na samem začetku nakazal, da bo to nekaj povsem drugega kot prva polfinalna tekma. Priložnosti so se vrstile na obeh straneh, oba vratarja sta bila zaposlena, prvi je moral po žogo v svojo mrežo v 20. minuti Manuel Neuer, katerega je z glavo ukanil Mario Balotelli. Slednji je 16 minut zatem povišal na 2:0 in italijanski navijači so bili v deliriju. Tudi drugi del so odločneje začeli nemški nogometaši, ki so nujno potrebovali zadetek, vendar do slednjega prišli šele v sodnikovem podaljšku.

''Tekma je bila kvalitetna, Italijani pa so bili konkretnejši od nemških nogometašev. Slednji so si zaslužili, da so na koncu dosegli zadetek, saj so si tudi sami pripravili lepo število priložnosti. Morda bi se tekma razvila drugače, če bi Nemci dosegli prvi zadetek na tekmi, saj so imeli dve lepi priložnosti na začetku tekme. Vendar bi tudi Italijani lahko v drugem polčasu že hitro odločili končnega zmagovalca, saj so imeli sami nekaj priložnosti,'' je komentiral drugi polfinalni obračun Anton Žlogar, ki je nekaj besed namenil tudi junaku obračuna Balotelliju: ''Vrhunski talent in nogometaš, ki potrebuje oziroma je potreboval nekaj časa, da je eksplodiral tudi v reprezentanci. Nedvomno gredo zasluge selektorju in soigralcem, ki so ga pravilno usmerjali, tako da ni imel kakšnih izpadov kot v Angliji.''

V nedeljskem finalu se bodo Italijani zoperstavili branilcem naslova Špancem, o morebitnem favoritu pa je nekdanji slovenski reprezentant dejal: ''Osebno navijam za Italijo, težko bi dejal, kdo je favorit. Obe ekipi sta kvalitetni, sam pa bi si želel, da zmaga nogomet in da bomo videli dobro tekmo. Zato bi dejal, da so možnosti 50 proti 50.''