21.29

Andraž Šporar

Četrtek, 25. 7. 2013, 21.29

Žilina zasluženo napredovala

Nogometaši ljubljanske Olimpije so na povratni tekmi 2. predkroga evropske lige izgubili proti slovaški Žilini z 0:2 (0:1) in izpadli iz nadaljnjega tekmovanja.

Nogometaši Žiline povsem zasluženo napredujejo v tretji krog kvalifikacij za evropsko ligo. Če je bila Olimpija v prvi tekmi v Ljubljani za razred boljši tekmec, so bili Slovaki, ki so jo mnogi imenovali za tipično domačinsko ekipo, v povratni tekmi še za odtenek boljši. Imeli so več priložnosti, lahko bi zmagali še z višjim rezultatom, je pa res, da je Ljubljančane že od začetka spremljala smola. Trener Andrej Razdrh je moral zaradi poškodbe že v 11. minuti menjati Arisa Zarifovića, ob ugodnem rezultatu pa niso izkoristili še nekaj polpriložnosti, kar so domači znali izkoristiti.

Premoč Slovakov je bila še posebej izrazita v prvem delu, a obramba Ljubljančanov je dolgo branila vse nalete gostiteljev. V 38. minuti pa je vendarle kapitulirala. Domači so poslali podajo z leve strani, v neposredni bližini vratarja Elvisa Džafića pa je najvišje skočil Jakub Paur in z glavo postavil izid prvega polčasa.

Olimpija je drugi del začela bolj pogumno, a je po zapravljeni priložnosti Enisa Djurkovića hitro dobila še drugi gol. In to iz podobne akcije kot pri prvem golu, z glavo je bil spet uspešen Paur. Ljubljančani so nato še poskušali z napadi, Filip Valenčič je imel priložnost za znižanje rezultata, a je treba priznati, da so imeli domači še lepšo priložnost za povišanje prednosti, vendar jim je vnovično veselje preprečil okvir vrat.