7 let

Matjaž Kek je povsem blizu zgodovinskega uspeha!

2

Matjaž Kek | Foto Vid Ponikvar

Po sredinih tekmah 30. kroga hrvaškega prvenstva je Matjaž Kek z Rijeko prednost pred zagrebškim Dinamom na vrhu lestvice povišal na osem točk. Šest krogov pred koncem je na zelo dobri poti, da na Reko prvič v zgodovini kluba prinese naslov državnega prvaka.

Dinamo, ki je hrvaški prvak neprekinjeno od leta 2006, je po porazu proti splitskemu Hajduku pred domačimi navijači z 0:2 pretekli konec tedna izgubil še drugič zapored. Takrat je to Rijeka izkoristila le delno in proti Istri remizirala z 1:1.

Dinamo, za katerega je občasni slovenski reprezentant Petar Stojanović igral vso tekmo, je tokrat gostoval v Koprivnici pri tamkajšnjem Slavenu Belupu, zanj nekdanji slovenski reprezentant Dalibor Stevanović ni igral, in izgubil z 1:2. Domači prvoligaš, ki je bil pred tem krogom na šestem mestu prvenstvene lestvice, je zmagal z golom v 92. minuti, ko je zadel Bruno Bogojević.

Slovenec je zamenjal Slovenca

Za njim je bila na delu Rijeka Matjaža Keka, ki je gostila tretjeuvrščeni Osijek in zmagala z 2:0. Prvi gol na tekmi je dosegel Roman Bezjak, ki je bil v enajsti minuti natančen z enajstih metrov.

Slovenski napadalec je bil na igrišču do 74. minute, ko ga je zamenjal drugi Slovenec, ki si kruh služi na Kvarnerju, Matic Črnic. Končni izid je, prav tako z najstrožje kazni, v zadnji minuti tekme postavil Franko Andrijašević.

Neverjeten niz Matjaža Keka, ki gre po dvojno lovoriko

Z zmago je Rijeka, ki poraza ne pozna že kar 42 tekem zapored in ni izgubila že več kot eno leto, povišala prednost na vrhu lestvice. Zdaj ima izjemno priložnost, da sploh prvič v zgodovini kluba osvoji naslov hrvaškega prvaka.

Do konca prvenstva bo v hrvaški prvi ligi po tem krogu na sporedu še šest tekem.

Ob koncu sezone Rijeko čaka še finale hrvaškega pokala, v katerem se bo za lovoriko pomerila prav proti Dinamu.