8.54

Inter

Petek, 1. 4. 2011, 8.54

V znamenju Juventusa, Napolija in Milana

Samir Handanovič je uradno po 619 minutah prejel zadetk proti Lecceju in doživel poraz. Juventus je v Rimu premagal Romo, očitno pa v boju za naslov ostajata Milan in Napoli.

Samir Handanovilč je nazadnje gol prejel v 22. krogu, ko ga je 30. januarja v Torinu v 60. minuti premagal vezist Juventusa Claudio Marchisio. Niz brez prejetega zadetka, ki je trajal 619 minut (skupno z vsemi sodniškimi dodatki celo 649 minut) je Handanovič prekinil v 31. krogu, ko je prvega od dveh zadetkov za zmago Lecceja dosegel Andrea Bertolacci.

Milanski derbi je postregel z zadetkom že v prvi minuti. Gostitelje je v vodstvo povedel Brazilec Pato, od 54. minute so lahko računali še na številčno prednost, saj si je rdeči karton po prekršku nad Patom - bil je zadnji v obrambi - prislužil Romun Cristian Chivu, nedolgo zatem pa se je še drugič zapored med strelce vpisal Pato. V zaključku srečanja je z zanesljivim strelom z bele točke prestižno zmago, ki lahko morebiti že odloči lastnika ''scudetta'', odločil Antonio Cassano. Slednji zaključnega piska zaradi hitro prejetih dveh rumenih kartonov ni dočakal na igrišču. Milan ima sedaj pred izbranci Leonarda, nekdanjega trenerja ''rossonerov'', zlata vrednih pet točk prednosti.

Italijansko prvenstvo, 31. krog:

Sobota: Brescia : Bologna 3:1 (2:1) Hetemaj 3., Zoboli 9., Caracciolo 65./11-m; di Vaio 30. Rene Krhin (Bologna) je odigral 78 mninut. Milan : Inter 3:0 (1:0) Pato 1., 62., Cassano 90./11-m; R.K.: Chivu 54./Inter, Cassano 90./Milan

Nedelja: Napoli : Lazio 4:3 (0:1) Dossena 60., Cavani 62., 82./11-m, 88.; Mauri 29., Dias 57., Aronica 68./a.g.; R.K.: Biava 80./Lazio, Sculli 90./Lazio

Parma : Bari 1:2 (0:0) Amauri 81.; Parisi 63., Alvarez 90.

Genoa : Cagliari 0:1 (0:1) Acquafresca 16.

Cesena : Fiorentina 2:2 (1:1) Jimenez 18., Caserta 86.; Gilardino 35., Montolivo 69.

Catania : Palermo 4:0 (0:0) Balzaretti 48./a.g., Bergessio 61., Ledesma 67., Pesce 77. Armin Bačinovič je igral do 52. minute, Siniša Anđelković in Jasmin Kurtič sta bila na klopi, Josip Iličić je poškodovan (vsi Palermo).

Chievo : Sampdoria 0:0 Bojan Jokič je igral do 46. minute, ko ga je menjal Boštjan Cesar (oba Chievo).

Lecce : Udinese 2:0 (0:0) Bertolacci 48., 65. Samir Handanović (Udinese) je branil vso tekmo.

Roma : Juventus 0:2 (0:0) Krasić 60., Matri 74.

25 - di Natale (Udinese), Cavani (Napoli) 19 - Eto'o (Inter), di Vaio (Bologna) 17 - Matri (Juventus/ Cagliari) 8 - Iličić (Palermo) ... 3 – Cesar (Chievo) 2 - Bačinovič (Palermo) ...