Špansko prvenstvo, 25. krog

Oblakov Atletico ponižal Sevillo na njenem štadionu

1

Diego Costa, Antoine Griezmann | Foto Reuters

V 25. krogu španskega nogometnega prvenstva je drugouvrščeni Atletico z Janom Oblakom med vratnicama s 5:2 zmagal pri Sevilli. V soboto sta do visokih zmag prišla Barcelona in Real Madrid.

Cristiano Ronaldo je v soboto zabil dva gola pri zmagi Reala nad Alavesom s 4:0 in potrdil odlično strelsko formo. Zdaj je na zadnjih štirih tekmah v vseh tekmovanjih, ki jih je odigral, dosegel kar osem golov. Petkratni najboljši nogometaš leta na svetu je zdaj že pri 300 golih v prvi španski ligi.

A le dobre štiri ure pozneje je Portugalca povsem zasenčil Lionel Messi, ki je pri novi zmago vodilne in še neporažene Barcelone blestel. Po tem, ko so gostje iz Girone na začetku tekme šokirali in prišli do vodstva po petih minutah igre, je Argentinec hitro postavil stvari na svoje mesto. Najprej je lepo podal za izenačenje, za katerega je poskrbel Luis Suarez, potem pa poskrbel za dve mojstrovini in vodstvo s 3:1, za konec odlične predstave v prvem polčasu, v katerem je bil zmagovalec že odločen, pa začel še akcijo za drugi gol Suareza na tekmi.

V 66. minuti je zadel še Philippe Coutinho. Brazilec, ki je pozimi v Barcelono prišel za kar 120 milijonov evrov, je dosegel prvi prvenstveni gol v majici Kataloncev. V 77. minuti je "hat-trick" zaokrožil Suarez in postavil končni izid.

Mojstrovini Lea Messija:

Za 2:1:

Za 3:1

Najbližji zasledovalec Barcelone Atletico bo z Janom Oblakom, ki gola v vseh tekmovanjih ni prejel že 467 minut zapored, gostoval pri Sevilli. Če bo zmagal tudi v Andaluziji, bo ohranil zaostanek sedmih točk za nepremagljivimi Katalonci.