8 let, 1 mesec

Panama ZDA

Ponedeljek, 20. 6. 2011, 9.09

V polfinalu Gold Cupa še Panama in ZDA

Panama in Združene države Amerike sta druga polfinalista Gold Cupa, nogometnega prvenstva Severne in Srednje Amerike.

Nogometaši Paname so po dramatičnem zaključku rednega dela in po streljanju enajstmetrovk premagali El Salvador s 5:3 (1:1, 0:0), Američani pa so z 2:0 (0:0)ugnali Jamajko. Panama in ZDA se bosta za finale pomerila v sredo.

Igralce iz El Salvadorja je v vodstvo popeljal Rodolfo Zeleya, ki je zadel v 78. minuti iz najstrožje kazni. Za izenačenje je poskrbel Luis Tejada v 90. minuti. V podaljšku sta obe moštvi igrali z desetimi igralci - pri Panami je bil izključen Blas Perez, pri El Salvadorju pa Luis Anaya. Po streljanju enajstmetrovk je bil še enkrat mož odločitve Tejada, ki je kot peti nogometaš Paname zadel in dokončno odločil potnika v polfinale.

Na drugi tekmi so Američani z 2:0 (0:0) premagali Jamajko. Zadela sta Jermaine Jones in Clint Dempsey. V Nemčiji rojeni Jones je s strelom iz razdalje v 49. minuti premagal jamajškega vratarja Donovana Rickettsa, Dempsey pa je v 80. minuti postavil končni izid. Američani so srečanje končali z igralcem več, Jermaine Taylor je v 67. minuti prejel drugi rumeni in posledično rdeči karton.

V drugem polfinalu branilce naslova Mehičane čaka obračun s Hondurasom.