4 leta, 1 mesec

Bayern Juventus Barcelona Real Madrid PSG Malaga Borussia Dortmund Galatasaray

Ponedeljek, 1. 4. 2013, 19.50

V polfinalu dva španska in dva nemška velikana

Po napetem torku, ko sta si polfinale priigrala Borussia in Real, sta se jima v sredo med štirimi ekipami v ligi prvakov pridružila še Barcelona in Bayern.

V sredo je münchenski Bayern v Torinu proti Juventusu slavil z 2:0, na prvi tekmi pa prav tako zmagal z 2:0 in se zlahka prebil v polfinale. Strelca za Bavarce sta bila Mario Mandžukić in Claudio Pizarro. V drugem polfinalu pa je po remiju na prvi tekmi v Parizu (2:2) Barcelona na domačem igrišču igrala 1:1 in se prav tako prebila med četverico. PSG je dolgo vodil z zadetkom Javierja Pastoreja, potem pa je v igro Kataloncev prišel "poškodovani" Leo Messi in preobrnil izid. Argentinec je bil tudi začetnik akcije za izenačujoči zadetek Pedra Rodrigueza.

Čeprav je Real izgubil v Carigradu, potnik v polfinale ni bil pod resnim vprašajem. Turki se od evropske sezone poslavljajo z lepim skalpom, Real pa se je s skupnim rezultatom 5:3 uvrstil med štiri. Nova dva zadetka je za "beli balet" dosegel Cristiano Ronaldo, zdaj je že pri številki 11. Madridčanom bo v polfinalu družbo delala Borussia Dortmund, ki je še v 90. minuti zaostajala z 1:2 za Malago. V napredovanje domačih ni verjel nihče, nato pa se je zgodil pravi nogometni čudež. Udarila sta Marco Reus v 91. minuti in Felipe Santana v 93. minuti ter Borussii zagotovila napredovanje v polfinale.

Žreb polfinalnih parov bo v petek ob 12. uri.